منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 323561
گروه :خبر
13950305000752_PhotoA
 

گزارش روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد از غیبت حسین فریدون

آیا جدایی برادر رئیس‌جمهور از وی صحت دارد؟/ حسین فریدون، دقیقا کجایی

بیش از دو ماه است صندلی حسین فریدون در جلسات هیات دولت در حال خاک خوردن و عاری از هر بنی‌بشری است؛ همین یک کرسی خالی، جرقه‌ای در اذهان ایجاد کرد که برادر کوچک‌تر رئیس‌جمهور که همچون سایه‌ای همواره به تعقیب وی می‌پرداخت، کجاست؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب‌یزد در گزارشی با عنوان «حسین فریدون دقیقا کجایی» و طرح این سؤال که آیا جدایی برادر رئیس‌جمهور از وی صحت دارد؟ به غیبت حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در کنار وی پرداخته است.

در گزارش آفتاب یزد آمده است: گویی خط چین‌هایی پیرامون پیکرش کشیده‌اند و تصویرش را از تمامی عکس‌های حسن روحانی قیچی کرده‌اند. با وجود آنکه بسیاری شانه به شانه رئیس‌جمهوری حرکت کردند و آمدند و رفتند اما نتوانستند جای خالی حسین فریدون یا به قول غربی‌ها چشم و گوش حسن روحانی در کنار برادرش را از معرض دید افکار عمومی پنهان کنند. چراکه او این روزها دیگر دوشادوش رئیس دولت تدبیر و امید حرکت نمی‌کند و در اجلاس‌ها، مراسم‌ها، نشست‌ها، دیدارها و حتی سفرهای استانی نزد برادر بزرگش گام برنمی‌دارد، راه را برای او نمی‌گشاید و در گوش او پچ پچ نمی‌کند. انگار حسین در یک غیبت کبری به سر می‌برد و میان او و حسن حائلی ایجاد شده است که به ناگاه این چنین از حضور در کنار برادر رخت بربسته و حسن را به حال خود رهانیده است.

سایه رئیس‌جمهور در غیبت کبری

آفتاب یزد در ادامه این گزارش غیبت فریدون در جلسات هیات دولت اشاره کرده است: بیش از دو ماه است که صندلی حسین فریدون در جلسات هیات دولت در حال خاک خوردن و عاری از هر بنی بشری است. همین یک کرسی خالی، جرقه‌ای در اذهان ایجاد کرد که برادر کوچک‌تر رئیس‌جمهور که همچون سایه ای همواره به تعقیب وی می‌پرداخت، کجاست و چرا در این جلسات شرکت نمی‌کند. اما تنها با اندکی تامل و نظر افکندن به سایر تصاویر رئیس‌جمهوری در 60 روز اخیر می‌توان دریافت که غیبت حسین فریدون تنها به نبودش در جلسات هیات دولت تحدید نمی‌شود بلکه فریدون 2 ماه است که در هیچ مراسم رسمی و مهمی، برادر را همراهی نکرده است.

از همین روی یک علامت سوال بزرگ در افکار عمومی شکل گرفته است که چطور «فریدونی» که زمانی به دلیل حضور دائمی و پررنگ در کنار حسن روحانی به سوژه رسانه‌ها مبدل شده و حتی به واسطه این حضور سایه‌وارش دستمایه کلان دلواپسان بود، این روزها در هیچ نشست رسمی حضور ندارد. از جلسه حسن روحانی با منتخبان مجلس دهم گرفته تا دیدار رئیس‌جمهوری با مراجع عظام قم، نشست سه جانبه هند و ایران و افغانستان و حتی آخرین سفر استانی حسن روحانی به کرمان.

فریدون کجا بود، کجا رفت؟

حسین فریدون در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی به فرمانداری نیشابور و کرج اشتغال داشت و بعد از آن هم به مدت 8 سال سفیر مالزی شد. در سال‌های اخیر هم مشاور رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. روحانی، پس از جلوس بر مسند قدرت، فریدون را به عنوان دستیار ویژه خود منصوب کرد.

فریدون تحت لوای این سمت، نه تنها سایه‌وار در پی روحانی گام برمی‌داشت بلکه در مراسم‌ها و نشست‌هایی که خود رئیس‌جمهور نمی‌توانست در آنها شرکت کند همچون مراسم ختم مرتضی پاشایی و تشییع پیکر جانباختگان فیلم معراجی‌ها و یا حتی در مراسم عروسی یکی از مهمانان برنامه ماه عسل، حضور می‌یافت. وی نماینده ویژه روحانی در آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای نیز بود و برادرش را با زبان محلی در جریان ریز مذاکرات قرار می‌داد. با این حال حضور او در کنار تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای سوال‌های فراوانی را ایجاد کرد به طوری که محمد جوادظریف در پاسخ به این ابهامات اعلام کرد که: « فریدون برای هماهنگی با ریاست جمهوری به وین آمده است.» حال با تمام این تفاسیر مشخص نیست که فریدون که زمانی در همه جا رخ می‌نمود چرا این روزها در پشت ابرها پنهان شده است!

جدایی حسین از حسن؟!

در قسمت پایانی این گزارش نیز آمده است:‌ دور از ذهن نیست اگر ناپدید شدن فریدون هم ناشی از فشار دلواپسان و رسانه‌هایشان باشد که از زمان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری 96 حضور مستمر او در کنار برادر را برنمی‌تابیدند و به هر دستاویزی تمسک می‌‌جستند تا به تخریب او بپردازند. انگار نه انگار روسای جمهوری پیش از حسن روحانی هم هریک برادران خود را به کار می‌گرفتند و از خدمات آنها بهره می‌بردند. با این حال این احتمال وجود داردکه فشارهایی حسین فریدون را مجاب کرده است که تا مدتی از همراهی برادرش بپرهیزد و از دید افکار عمومی نیز پنهان بماند. البته شائباتی هم در خصوص انتصاب وی به عنوان سفیر یکی از کشورها وجود دارد که نه هنوز کسی آنها را تایید و یا حتی تکذیب نکرده است. هرچه هست فریدون پرحاشیه این روزها ترجیح داده است از برادر مدبرش دوری کند و از او جدا شود و …

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است