منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
شناسه خبر: 203306
گروه :خبر
13930714000782_PhotoA

یک مامور سابق آژانس بین‌المللی هسته‌ای مدعی شد سرویس‌های اطلاعاتی از شیوه‌های جاسوسی و شنود مخابراتی بهره می‌برند و شاید آژانس از آن‌ها برای ماموریت خود در ایران کمک گیرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «توماس شیی» از بازرسان سابق آژانس بین‌الملل هسته‌ای در سخنانی ادعا کرد که آژانس بین‌المللی هسته‌ای ممکن است از سرویس‌های اطلاعاتی یا مخالفان نظام ایران برای شناسایی مکان‌های سری ایران کمک گیرد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» توماس شیی در توجیه این ادعا افزود: «اگر تهران تاسیسات مخفی جدید بنا کند، شاید آن‌ها را در شهرهای مختلفی پنهان کند. البته سرویس‌های اطلاعاتی از شیوه‌های جاسوسی و شنود مخابراتی بهره می‌برند که فراتر از قابلیت‌های آژانس بین‌المللی هسته‌ای هستند.»

در همین زمینه «یوکیو آمانو» دبیر کل آژانس بین‌المللی هسته‌ای نیز در سخنانی گفت که آژانس چشم و گوش جامعه بین‌الملل در ایران است.

خبرگزاری فرانسه در خاتمه نوشت:ایران اعلام کرده  بود که تنها به بازرسانی از ملیت‌های آلمانی، چینی و روسی اجازه بازرسی خواهد داد و بازرسان اسرائیلی، آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی امکان حضور در ایران را ندارند اما یک مقام آمریکایی حاضر در مذاکرات هسته‌ای این هفته گفت که موضع ایران عوض شده و بازرسان هر کشوری که ایران با آن‌ها روابط دیپلماتیک دارد می‌توانند وارد این کشور شوند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است