منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷
شناسه خبر: 229440
گروه :خبر
13940411000444_PhotoA

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که تا بازه زمانی منتهی به 15 اکتبر 2015 (تا امروز) همه اقدامات مندرج در نقشه راه شفاف سازی مسائل مربوط به برنامه اتمی ایران که از گذشته و حال باقی مانده بود، به صورت کامل انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از همکاری کامل ایران با بازرسان این نهاد بین‌المللی برای حل سوءظن‌های غرب به ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

در این بیانیه آمده است : «تا بازه زمانی منتهی به 15 اکتبر 2015 (تا امروز) همه اقدامات مندرج در نقشه راه شفاف سازی مسائل مربوط به برنامه اتمی ایران که از گذشته و حال باقی مانده بود، به صورت کامل انجام شده است.»

بحث پی‌ام‌دی یا همان گذشته نظامی احتمالی یکی از نقاط اختلاف جدی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران و غرب بود.

یوکیو آمانو، مدیر کل ژاپنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اما روز 29 شهریور (20 سپتامبر) سفری به ایران داشت و از پارچین بازدید کرد؛ بازدیدی که نحوه انجام آن و نحوه نمونه‌گیری ایرانی ها یا خارجی ها از محوطه پارچین، چند روز به تیتر یک اخبار هسته‌ای رسانه های داخلی و خارجی بدل شد.

حالا آژانس می‌گوید که ایران تا امروز پنج‌شنبه، هر کاری که باید برای «شفاف‌سازی» در این خصوص انجام می‌داد، انجام داده است.

در گزارش امروز آژانس همچنین آمده: «تا 15 دسامبر (24 آذر) مدیر کل آژانس، حاصل ارزیابی نهایی خود از حل همه مسائل باقی‌مانده را به نحوی که در ضمیمه گزارش سال 2011 مدیرکل آمده، برای اقدام به شورای حکام تقدیم می‌دارد.»

بر این اساس باید تا 24 آذر ماه صبر کرد و دید که شورای حکام در برابر اجرای «همه اقدامات مندرج در نقشه راه شفاف سازی» از سوی ایرانیان، چه تصمیمی می‌گیرد.

تأیید اجرایی شدن مفاد هسته‌ای توافق وین (توافق هسته‌ای ایران و 1+5) از سوی آژانس، پیش‌شرط اصلی غربی‌ها برای برداشتن تحریم‌هاست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است