منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴
شناسه خبر: 179924
گروه :خبر
13930826000546_PhotoA

شرکت تولید کننده گوشت بوقلمون هورمل آمریکا اعلام کرد طی سال جاری حدود 2.3 میلیون قطعه بوقلمون در این کشور بر اثر ابتلا به آنفولانزای پرندگان کشتار یا تلف شده‌اند. وجود ویروس در میان 10 درصد از مرغ‌های تخمگذار آمریکا رسما تأیید شده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس شرکت تولید کننده گوشت پرندگان هورمل اعلام کرد، طی سال جاری به دلیل شیوع آنفولانزای پرندگان در مزارع تولید بوقلمون در آمریکا، 2.3 میلیون قطعه از این پرندگان یا کشتار و تلف شده و یا در خط کشتار هستند.

این شرکت افزود حجم قابل توجهی از این تعداد پرنده مبتلا به آنفولانزا در ایالت مینسوتای این کشور بوده اند که بزرگ ترین تولید کننده گوشت بوقلمون در آمریکا محسوب می شود.

شرکت هورمل که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گوشت پرنده در آمریکا است اعلام کرده است در حال حاضر در زمینه تأمین گوشت بوقلمون در آمریکا با مشکل جدی مواجه است.

شرکت تولید کننده گوشت بوقلمون جینی-او آمریکا نیز اعلام کرده است که حجم قابل توجهی از مزارع تولیدی این شرکت نیز با مشکل ابتلا به آنفولانزای پرندگان مواجه شده اند.

بر اساس گزارش منابع رسمی در حال حاضر وجود این ویروس کشنده در 6 ایالت آمریکا تأیید شده است و همه پرندگان مزارعی که این ویروس در آنها یافت شده است کشتار شده و برای پاکسازی کامل بسته شده‌اند.

کارشناسان اعلام کرده اند این ویروس توسط پرندگان وحشی مهاجر به این کشور منتقل شده است.

سال گذشته 235 میلیون قطعه بوقلمون در آمریکا تولید شده است که 46 میلیون قطعه از این تعداد در ایالت مینسوتای این کشور پرورش یافته اند.

بر اساس اعلام وزارت کشاورزی آمریکا در حال حاضر 5.3 میلیون قطعه مرغ نیز در ایالت آیوای این کشور در معرض ابتلا به ویروس آنفولانزای پرندگان قرار گرفته اند که معادل 10 درصد کل مرغ تخمگذار این کشور محسوب می شوند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است