منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
شناسه خبر: 255710
گروه :خبر
image568321

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با تأکید بر اینکه بیماری آنفولانزا روندی مشابه سال های گذشته دارد، گفت: این موضوع، عین حقیقتی است که در سطح کشور وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «دکتر حسن قاضی زاده هاشمی»، در حاشیه آیین کلنگ زنی کلینیک تخصصی بیمارستان در حال ساخت قائم(عج) تویسرکان، گفت: بیماری آنفولانزا همان طور که قبلا هم از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، روند مشابه سال های گذشته دارد.

وی اظهار کرد: هیچ نگرانی و مشکل جدی در این باره نیست و این مطلب، عین حقیقتی است که در سطح کشور وجود دارد نباید جای هیچ گونه نگرانی باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با درخواست از مردم، عنوان کرد: از مردم می خواهیم تا مراقبت هایی که هر ساله داشتند به ویژه در مناطق سردسیر و نیز در صورت مسافرت رفتن داشته باشند و در پوشیدن لباس گرم، استفاده از گرم کننده ها بهره مند شوند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در عین حال توصیه می شود در تماس با افرادی که سرماخوردگی دارند اصل خودمراقبتی را رعایت کنند و نیز افرادی که سرماخورده اند خود نیز در برخورد با افراد سالم مراقبت های لازم را داشته باشند، مضاف بر آنکه از مایعات مناسب و تب برها نیز استفاده کنند.

وی افزود:  بیمارانی که سرما خورده اند در صورت تنگی نفس و سرفه به پزشک مراجعه کنند و جای نگرانی نیست و درمان می شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور همچنین در ادامه در رابطه با بودجه این حوزه گفت: هنوز بحث آن تمام نشده است و امیدواریم که هفته آینده تمام به پایان برسد.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: با وجود آنکه در شرایطی که قیمت نفت نسبت به روز اول شروع کار دولت و حتی در مقایسه با سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده ، اما  دولت خدماتش را در حوزه سلامت با قوت بیشتری ادامه خواهد داد، منابع آن پیش بینی شده است و امیدواریم که به موقع محقق شود.

وی تصریح کرد: آنچه که مهم است آن است عزم جدی در شخص رئیس جمهور برای ادامه طرح تحول سلامت است چرا که بارها این مطلب را بیان کرده وسازما ن مدیریت و برنامه  ریزی نیز مسیری را دنبال می کند که رویس جمهور تعیین می کند و از این بابت نگرانی نیست و به یاری خدا در ادامه مجملس نیز در شرایط سخت اقتصادی به حوزه سلامت توجه ویژه ای دارند و ما هم به سهم خودمان تلاش جدی می کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان