منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۱
شناسه خبر: 240707
گروه :خبر
81460932-6198322

سخنگو وزارت کشور اظهار کرد :یک هزار و 800 نفر عامل اجرای پوشش همایش بزرگ فرماندارن و بخشداران جنوب شرق کشور را در بندرعباس با حضور 219میهمان برعهده دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسینعلی امیری، سخنگو وزارت کشور در نشست خبری با خبرنگاران هرمزگان با اشاره  ارزیابی وزارت کشور در راستای عملکرد استانداران گفت:عملکرد استانداران در قالبی علمی و منطقی صورت گرفته  به دور از جناح‌بازی و سیاسی‌کاری بوده است.

 

 

 

وی افزود: طبق برنامه و دستورالعمل‌های ابلاغی در ابعاد مختلف عملکرد استانداران باید در یک زمان مشخص  به وزارت کشور گزارش داده شود ، در این راستا گزارش آنها ارزیابی وزارت کشور نسبت به هرمزگان از رویه روبه رشد برخوردار بوده است.

 

 

 

قائم مقام وزیر کشور افزود: جدول تبیین زمان‌بندی ستاد انتخابات در وزارت کشور از سال گذشته هم‌زمان با انتخابات توسط وزیر کشور،مجلس در مرکز و استان‌ها تشکیل شده است.

 

 

 

امیری تصریح کرد:یکی از کارهای متفاوت وزارت کشور برای برگزاری این دوره از انتخابات توجه به مبحث آموزش دست‌اندرکاران انتخاباتی، شامل استانداران، فرمانداران و بخشداران است که این همایش در استان به خوبی اجرا شد.

 

 

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به برنامه های آموزشی گفت: در حال حاضر حدود هزار و 800 نفر از افراد دست اندر کار را پوشش داده است، این همایش در بندرعباس با 219 میهمان اجرا شد.

 

 

وی افزود: شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی نیز با نظر مساعد طی نشست‌ها و رایزنی‌های مربوطه تصویب شده است.

 

 

 

امیری اظهار کرد:در بخشی از کشور انتخابات پیش رو به‌صورت الکترونیکی برگزار می شود ، برای شفاف سازی تمام مراحل انتخابات صندوق های جدید با تایید شورای نگهبان انتخاب شده است.

 

 

 

سخنگوی وزارت کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه در انتخابات گذشته در خصوص مباحث مالی و مالی و هزینه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی کاندیداها مباحث زیادی پیش آمد، ، ورود پول‌های غیرقانونی به انتخابات همواره مسئله‌ساز بوده است.

 

 

 

 

وی افزود: پس از باز شدن مجلس پس از تعطیلات هفتگی، نمایندگان به‌دلیل آثار مثبت این لایحه در سطح جامعه و ارتقای اعتماد عمومی به مبحث انتخابات، آن را مورد تصویب قرار داده می شود که با موفقیت اجرا کنیم.

 

 

 

امیری با اشاره به مفاد لایحه اجرای در شورای نگهبان نسبت به منابع مالی نمایندگان بای انتخابات گفت: ممنوعیت استفاده کاندیدها از امکانات و کمک‌های مؤسسات دولتی و غیردولتی خارجی، ممنوعیت استفاده از اموال نامشروع به‌دست آمده از مبحث قاچاق و مواد مخدر و چندین مورد دیگر است که می‌تواند به اعتمادبخشی بیش‌تر نسبت به فعالیت‌های انتخاباتی کمک خواهد کرد.

 

 

 

سخنگوی وزارت کشورتصریح کرد: با افتتاح یک حساب قابل دسترس و غیرمحرمانه که توسط بانک مرکزی برای هر کاندید به منظور اینکه  یک مسئول مالی کمک‌های مجاز را به حساب مربوطه که محرمانه هم نیست، واریز و یا برداشت کند.

 

 

 

امیری با اشاره به تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی اظهار کرد: تاکنون قوانینی برای برخورد و نظارت بر آن وجود نداشته است.

 

 

 

وی افزود: تاکنون 4 هزار و 600 نفر کاندید هستند با اشاره به این ارقام در حال حاضر برای کرسی های مجلس 16 نفر محاسبه می شود.

 

 

 

امیری خاطر نشان کرد: همواره به فرمانداران و مجریان انتخاباتی تأکید کرده ایم که کلید و رمز انتخابات  قانون است که دولت و وزارت کشور در انتخابات بر اصل بی‌طرف خواهند بود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند