منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
شناسه خبر: 351022
گروه :خبر
1
 

مدیریت جهاد کشاورزی بستک خبر داد:

آموزش کشاورزان اولویت نخست جهاد کشاورزی بستک

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد: آموزش کشاورزان در راستای علمی کردن کشاورزی و بیان سیاست های جاری سازمان جهاد کشاورزی از اهداف این مدیریت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرام کریم زادگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک در مصاحبه با خبرنگار جهانگیریه گفت: قبل از شروع فصل کشت، جلسه ای در روستای لاورمیستان و با حضور کشاورزان و دامداران منطقه، در جهت علمی کردن کشاورزی و بیان سیاست های جاری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برگزار گردید.

 

وی افزود: این جلسه که در مزرعه یکی از کشاورزان روستا برگزار شد، کارشناسان جهاد کشاورزی درباره کاشت کلزا و گندم، مکانیزاسیون و اهمیت آن و همچنین شیوه های نگهداری از سیستم های آبیاری تحت فشار به بیان توضیحات پرداختند و به پرسش های کشاورزان در یک محیط صمیمی پاسخ داده شد.

 

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک بیان کرد: فعالان عرصه تولید محصولات کشاورزی، مسائل و مشکلات خود را با مدیریت و کارشناسان جهاد کشاورزی مطرح نمودند که پیگیری آنها در دستور کار قرار گرفت.

 

وی همچنین از آغاز کاشت نشاء گوجه فرنگی در شهرستان خبر داد و پیش بینی کرد: 400 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان زیر کشت گوجه فرنگی قرار بگیرد.

 

کریم زادگان افزود: کاشت نشاء گوجه فرنگی تا پایان مهر ماه ادامه می یابد و برداشت محصول گوجه فرنگی نیز از اوایل آذر ماه شروع و تا اردیبهشت ماه ادامه می یابد که پیش بینی می شود بالغ بر 14 هزار تن محصول برداشت گردد.

 

کریم‌زادگان همچنین در ادامه از آغاز شدن برداشت طالبی در بستک نیز خبر داد و افزود: برداشت طالبی در بستک از نیمه دوم شهریور ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه می یابد.

 

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک بیان کرد: در سال جاری، کشت تابستانه طالبی در سطح 200 هکتار بوده است که پیش بینی می شود بیش از 4 هزار تن طالبی برداشت گردد.

 

انتهای خبر/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است