منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۷
شناسه خبر: 289842
گروه :خبر
139410261451575056914094
 

واکنش مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان به خبر ازدواج 50 دختر دانش آموز پارسیانی:

آموزش و پرورش هیچ اقدام سازمانی برای ازدواج دانش آموزان نداشته است/ اظهارات منتشر شده خلاف واقع و عاری از حقیقت است

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در واکنش به انتشارخبری با موضوع ((ازدواج یک شبه 50دانش آموز پارسیانی)) با رد این خبرگفت:آموزش و پرورش هیچ اقدام سازمانی برای ازدواج دانش آموزان نداشته است و اظهارات منتشر شده در برخی رسانه ها خلاف واقع وعاری ازحقیقت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ، علی کرمپور مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: طی روزهای اخیرخبری با این عنوان در برخی رسانه ها منتشرگردید که موجب برداشت های نادرستی ازموضوع و بهره برداری جهت دار برخی رسانه ها شده است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان هرمزگان و شهرپارسیان دربرگزاری برنامه یا همایش ازدواج جمعی هیچ نقشی نداشته است چرا که اساسا این امر درحیطه وظایف آموزش و پرورش قرارنمی گیرد.

وی ادامه داد: آنچه موجب برداشت های نادرست ازموضوع و دستمایه رسانه های مختلف شده است برگزاری همایشی ازسوی برخی نهادها و تشکل های صنفی باهدف آشنایی خانواده ها با آسیب های اجتماعی وآموزش مهارت های زندگی بوده است که در این میان با برداشت نادرست برخی رسانه ها، ازاین برنامه تعبیربه جشن ازدواج شده است.

کرمپور گفت: نظیرچنین برنامه های آموزشی توجیهی با موضوعات مختلف یک عرف معمول است که از سوی نهادها و تشکل های مختلف برگزارمی شود و از خانواده ها که قطعا بدنه اصلی آموزش و پرورش هستند برای شرکت دعوت می شود.

وی خاطر نشان کرد: همایش یاد شده نیزدقیقا درهمین راستا بوده است که طی آن دو تن ازکارشناسان روان شناسی جهت آشنایی خانواده ها با آسیب های اجتماعی وهمچنین آموزش مهارتهای زندگی به اجرای برنامه پرداخته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: با توجه به اینکه نهادها و ادارات مختلفی در این همایش شرکت داشتند کمیته امداد به مزدوجین تحت پوشش خود که هیچ کدام ازآنان نیزدانش آموزنبودند هدایایی به رسم معمول اهدا کرده است .

وی گفت: آنچه در رسانه های مختلف از جانب کارشناس اموربانوان آموزش و پرورش شهرستان پارسیان دررسانه های منتشر و تفسیرجهت دارشده است، برداشت های رسانه ای است واساسا وی هیچگونه مصاحبه ای با رسانه ها دال براین موضوع نداشته است .

کرمپورتاکید کرد: برخلاف ادعای برخی رسانه ها اجرای عدالت آموزشی و پوشش فراگیر تحصیلی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های وزارت آمووزش و پرورش است که با دقت نظر و حساسیت فراوان از سوی آموزش و پرورش هرمزگان دنبال می شود که دراین ارتباط افزایش پوشش تحصیلی دختران به ویژه در مناطق محروم دراولویت قراردارد.

وی خاطرنشان کرد: بمنظورپوشش حداکثری تحصیلی وانسداد مبادی بیسوادی و هچنین فراهم شدن زمینه تحصیل انش آموزان دختر در مناطق کمترتوسعه یافته که استان هرمزگان درشمار استانهای با این شاخص درکشوراست همه ظرفیت ها بسیج شده است تا حتی یک دانش آموز نیز به واسطه کمبود امکانات و سایرمشکلات از تحصیل بازنماند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان درپایان ضمن قدردانی از تلاش خبرنگاران متعهد در همراهی با برنامه های آموزش و پرورش، ازرسانه ها جمعی در خواست کرد با توجه به اهمیت آموزش و پرورش و حساسیت جامعه و افکارعمومی درخصوص تحولات و برنامه های این مجموعه، ازانتشار و انتساب اخبارغیرواقعی خودداری وآموزش وپرورش  را درمسیر تحقق اهداف سند تحول بنیادین که اولویت آن عدالت آموزشی، پوشش تحصیلی و انسداد مبادی بیسوادی است یاری دهند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند