منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
شناسه خبر: 271834
گروه :خبر
IMG-20160119-WA0076

دانش آموزان دبستان روستای بابک از توابع شهرستان بشاگرد بدون امکانات اولیه و در کلاس‌هایی با صندلی‌های نامناسب و بدون وسیله گرمایشی و نبود برق و آب به تحصیل می‌پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنک کده ؛ اگرچه بار کلی آموزش و تربیت به عهده مدارس نیست ولی از آن جایی که دانش آموزان حداقل پنج ساعت از عمر خود را در آن به عنوان خانه دوم سپری می کنند نقش مدارس مهمی در این راستا ایفا می کنند.

اگر بگوییم رشد اجتماعی و فرهنگی یک جامعه و تربیت نسلی پویا بعد از نهاد خانه و خانواده به عهده مدارس است حرف گزافی نزده ایم  و به طور قطع فراهم کردن بستر و محیطی آرام و لذت بخش در مدارس ، مورد ترغیب دانش آموزان برای حضور در آن و ادامه مسیر علم و دانش می شود .

هرچند طی این سال ها اخیر با تلاش و همت مجمع خیرین مدرسه ساز تحولی عظیم در نهضت مدرسه سازی در سطح کشور شکل گرفته اما هستند مناطقی که هنوز یا از نعمت مدرسه محروم هستند و یا اینکه در فضاهایی تحصیل می کنند که علاوه ر محروم بودن از امکانات لازم ، حتی ساختمان مدارس آنها نیز از استحکام لازم برخوردار نمی باشند.

مقاوم سازی و استحکام بناها و رعایت استانداردهای لازم و اصول ایمنی در برابر حوادثی نظیر زلزله در تاسیسات مختلف به ویژه فضاهای آموزشی از موضوعاتی است که همواره مورد تاکید همه مسئولان نظام است اما به نظر می رسد که این اصول در برخی نقاط کشور به دلایل نامشخصی نادیده گرفته شده است .

مدرسه  دبستان در روستای بابک  از توابع شهرستان بشاگرد محروم یکی از این فضاها است که گویا هیچ استانداردی از یک محیط آموزشی را ندارد و دانش آموزان بدون امکانات اولیه در کلاس‌هایی با صندلی‌های نامناسب  به آموزش و تحصیل می‌پردازند.

این روستا که جمعیتی بالغ بر ۳۷۰ نفر دارای ۲۰ دانش آموز است که ساختمان و سازه آن علی رغم اینکه ۱۳ سال از بنای آن می گذرد به شدت دچار مشکل شده و بیم آن می رود که با کمترین زلزله به کلی تخریب شود .

اما بخش جالب این قصه این مدرسه اینجا است که این فضای آموزشی طی این سال ها فاقد سرویس بهداشتی مناسب بوده و تاکنون نیز از نعمت آب و برق محروم بوده و دانش آموزان آن در شرایط بسیار بدی پله های تحصیلی را طی می کنند.

حال با نظر به اینکه از سویی بنای این مدرسه ۱۳ سال قدمت دارد ولی جنان روبه تخریب است که با کوچکترین زلزله ممکن است خطرات  جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و از دیگر سو تنها فضای آموزشی ابتدایی است که تا مقطع ششم در آن دایر است .

می بایست مسئولان و به ویژه دستگاه های متولی نسبت به رفع مشکل دانش آموزان تدبیری جدی اتخاذ کنند و به جای اظهار نظرهای عجیب در رسانه ها کمی هم از مدارس روستایی سرکشی کنند تا با سطح امکانات و کیفیت فضاهای آموزشی بیشتر آشنایی پیدا کنند.

اینجا خبری از اینترنت،محیط مناسب برای ورزش و حتی سرویس بهداشتی مناسب نیست اما دانش آموزانی با استعداد و باانگیزه دارد که باوجود بی توجهی مسوولان به آنها با توکل برخدا برای ساخت ایرانی آباد تلاش می کنند.

دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد در خصوص مشکل این مدرسه در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ، گفت: این مدرسه از سال ۸۱ تاسیس شد و بدون هیچ استانداردی از یک محیط آموزشی و بدون امکانات ساخته شد.

احمدی دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد اظهار کرد:  ۱۳ سال است دانش آموزان این مدرسه بدون امکانات اولیه و صندلی های نامناسب و بدون آب و برق و سختی ها را برای کسب تعلیم و تربیت به جان می خرند.

این مسئول با بیان اینکه ساختمان این مدرسه با کوچکترین زمین لرزه ای تخزیب خواهد شد ، تصریح کرد:  عمده ترین مشکلات این مدرسه را فرسودگی کلاس درس، نبود سرویس بهداشتی مناسب و نبود آب و برق ، نبود وسیله گرمایشی، و نبود محیط مناسب برای ورزش کردن عنوان کرد.

وی  خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه برای بازسازی این مکان نیاز به اعتبار و زمان است از مسوولان انتظار داریم که محل تحصیل دانش آموزان را به مکان مناسب تری انتقال دهند.

انتهای خبر/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است