منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
شناسه خبر: 359431
گروه :خبر
%d9%be%db%8c%d8%b1%d9%86%db%8c%d8%a7
 

مدیرمرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی در قشم:

آموزش و پرورش خواستگاه تجلی مفاهیم دینی است

مدیر نمایندگی جامعه المصطفی مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی در قشم، آموزش و پرورش را خواستگاه تجلی مفاهیم دینی و ترویج مبانی اسلام دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام اسماعیل پیرنیا در دیدار با مدیر آموزش وپرورش قشم، جامعه المصطفی قشم را جزء بدنه آموزش وپرورش خواند و اظهار داشت: آموزش وپرورش خواستگاه تجلی مفاهیم دینی و ترویج مبانی اسلام است.

وی با اشاره به اینکه آموزش وپرورش و مراکز علوم و معارف اسلامی جایگاه ویژه ای در ترویج فرهنگ دینی و تربیت اسلامی دارند، بیان داشت: تعامل و همراهی این دو نهاد تعلیم و تربیت می تواند نتایج مطلوب تری را به دنبال داشته باشد.

مدیرمرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی در قشم افزود: اگر به دنبال ترویج و گسترش فرهنگ حسینی در جامعه هستیم باید همه دستگاه ها به یاری آموزش وپرورش بیایند.

حجت الاسلام پیرنیا ادامه داد: برگزاری آموزش های قرآنی، تفسیر قرآن، بازگو کردن احکام دین در مدارس، گفتمان دینی، پرسش وپاسخ، آموزش خانواده و مشاوره تربیتی از جمله ظرفیت های مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی قشم است و می تواند آموزش و پرورش را یاری برساند.

بهرام پوراشرف، مدیر آموزش وپرورش قشم نیز بیان کرد: رشد و پرورش انسان ها در ابعاد آموزشی و تربیتی از اهداف مهم دستگاه تعلیم و تربیت کشوراست و چه بسا عامل تربیت در اولویت قرار دارد.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت های جامعه می توان گام مؤثری در ارتقاء جایگاه تربیتی و آموزشی برداشت.

پوراشرف ادامه داد: نمایندگی جامعه المصطفی در قشم می تواند به عنوان بازویی توانمند در رشد مسائل آموزشی آموزش وپرورش، ابعاد تربیتی و آموزه های دینی و قرآنی و گفتمان های دینی با دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده ها باشد.

مدیر آموزش وپرورش قشم اضافه کرد: به دنبال این هستیم که با تمرکز بر اجرای صحیح و گسترش فریضه نماز در مدارس، علم افزایی دانش آموزان در مسائل دینی و احکام با همراهی مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی قشم سطح مدارس مطلوب تر شود.

خاطرنشان می شود، در این دیدار تفاهم نامه همکاری و مشارکت بیشتر آموزش وپرورش قشم و مرکز بین الملی علوم و معارف اسلامی( نمایندگی جامعه المصطفی) این شهرستان منعقد شد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است