منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
شناسه خبر: 362124
گروه :خبر
%d9%81%d8%b6%d9%84-%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d9%84%da%a9

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان با بیان این مطلب که نگاه ما به آموزش ها در دانشکده های علمی و کاربردی یک نگاه مبتنی بر ارتقا مرزهای دانش است، گفت: آموزش های مهارت محور در ایجاد اشتغال راهگشا خواهد بود.

فضل الله لک، رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛، ارتقای شغلی کارکنان و مهارت آموزی را از اهداف مهم ایجاد دانشگاه علمی کاربردی برشمرد و اظهار کرد: ارتقای مهارت آموزی و توجه به بحث آموزش نیز در راستای ایجاد اشتغال کارکنان و افراد غیرشاغل متقاضی این آموزش ها صورت می گیرد.

وی نوع نگاه به مدل آموزش ها در دانشکده های علمی و کاربردی را یک نگاه مبتنی بر ارتقاء مرزهای دانش دانست و ادامه داد: آموزش های مهارت محور مبتنی بر شغل است که به نظر می رسد این نوع آموزش ها راهگشا در بحث اشتغال باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در این رابطه یکی از مشکلات مهم کشور را بحث اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد و افزود:  12 هزار شغل در سطح جهان وجود دارد که تعریف شده است و در کشور ما سه هزار شغل معرفی شده؛ که برای آن می توان برنامه آموزشی تدوین کرد.

لک مستندسازی و آموزش های مبتنی بر شغل را بسیار موثر دانست و افزود: بسیاری از مشاغل وابسته به تجربیات افراد می باشد بنابراین حرفه ای مثل حصیربافی مهارتی رو به فراموشی است که می توان با مهارت های جدید و ایده های نو این شغل را دوباره احیا کرد.

وی مکان و زمان را از ویژگی های مهم آموزش های مبتنی بر شغل دانست و عنوان کرد: شغل هایی که در استان هرمزگان وجود دارد که ممکن است در سایر استان ها متفاوت باشد، لذا این آموزش ها در همه جا یکسان نیست در صورتی که در دانشگاه های نظری این آموزش ها یکسان تدریس می شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اضافه کرد: با گذر زمان و ورود فناوری های جدید به عنوان یکی از ویژگی های این نوع آموزش ها، این آموزش ها نیاز به آموزش های نو دارند.

لک در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در استان 20 مرکز فعال وجود دارد و در اکثر شهرستان ها شعبه های مراکز علمی کاربردی براساس ماموریت هایشان ایجاد شده است.

وی در این رابطه به تاسیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر در جهت نهادینه شدن رشته های فرهنگ و هنر، مرکز هلال احمر، مرکز بهزیستی اشاره کرد و گفت: حدود 12 هزار دانشجو الان در سطح استان در همین 20 مرکز درحال فعالیت هستند و تاکنون 24 هزار فارغ التحصیل در سطح استان از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

به گفته رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان،70 درصد محتوای دانشگاه علمی کاربردی عملی و 30 درصد آن را نظری است لذا کاربردی بودن محتوای درسی این مرکز از محاسن این مدل آموزشی است.

لک در پایان اظهار داشت: با شناسایی خبرگان رشته‌های مختلف و تهیه بانک اطلاعاتی مشاغل و انتقال آن به مراکز آموزش علمی کاربردی در جهت کیفیت‌بخشی به مدرسین این مرکز هستیم.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند