منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
شناسه خبر: 204769
گروه :خبر
4

کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی تاثیر زیادی در بهبود روابط اجتماعی دارد افزود : با وجود پیشرفت های علمی بشر ، بسیاری از افراد فاقد توانایی و مهارت های اساسی هستند.

طاهره داودی کارشناس ارشد علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار هرمز با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های زندگی و افزایش توانایی های اجتماعی افراد گفت : یکی از انواع مهارت ها که بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفته و یادگیری آن تاثیر به سزایی در آینده جوانان دارد ، مهارت های زندگی است .

 

 

وی افزود: امروزه با وجود پیشرفت های علمی بشر و تاثیر های آن در زندگی ما ، هنوز بسیاری از افراد فاقد توانایی ومهارت های لازم واساسی هستند وهمین امر آنان را در مواجهه با مسایل ومشکلات زندگی روز مره آسیب پذیر خواهد کرد .

 

 

وی با تأکید بر اینکه آموزش مهارت های زندگی برای همگان نیاز است ، گفت: آموزش مهارت های زندگی با هدف تقویت مهارت های مقابله ای و افزایش توانایی های روانی – اجتماعی ، نقش بسیار تعیین کننده ای در پیشگیری از بروز مشکلات و در نهایت بهبود کیفیت زندگی خواهد داشت .

 

 

این کارشناس اجتماعی مهارت های زندگی را توانایی های روانی – اجتماعی برای چالش های روزمره زندگی دانست و اظهار کرد: مهارت زندگی یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب وموثر ، انجام مسوولیت های اجتماعی ، تصمیم گیری های صحیح ، حل تعارض ها وکشمکش ها بدون توسل به اعمالی که به خود یا دیگران صدمه می زند .

 

 

داودی توصیه کرد:ما باید بتوانیم به مهارت برقراری ارتباط موثر و درست دست بیابیم و فرد باید بتواند چه به صورت کلامی و چه غیر کلامی خود را بیان کند و هنگامی این ارتباط موثر است که با فرهنگ ، سنت ها و ارزش های جامعه تناسب داشته باشد .

 

 

این کارشناس ارشد اضافه کرد: این مهارت ، شامل ابراز عقاید ، امیال وحتی نیازها و ترس هاست و می توان حفظ روابط مطلوب ، صمیمانه و همراه با مسوولیت با اعضای خانواده را نقطه آغاز کسب این مهارت تلقی کرد ، زیرا خانواده ، تکیه گاه وحامی انسان در همه موقعیت هاست .

 

 

وی در پایان با بیان اینکه مهارت‌های زندگی مجموعه ای از توانایی ها که زمینه سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می آورد ، افزود: این توانایی ها ، فرد را قادر می سازد مسولیت های نقش اجتماعی خود را بپذیرد و بدون لطمه زدن خود و دیگران ، با خواسته ها ، انتظارات ومشکلات روزانه به ویژه در روابط بین فردی به شکل موثری رو به رو شود .

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان