منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
شناسه خبر: 251952
گروه :خبر
images

رئیس سازمان بهزیستی رودان گفت: ۳۰ نفر از مدیران پیش دبستانی تحت پوشش این مرکز، کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری آنفولانزا برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ جاودان رئیس اداره بهزیستی رودان  گفت:برای ۳۰ نفر از مدیران پیش دبستانی تحت پوشش این مرکز، کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری آنفولانزا، توسط کارشناس مرکز بهداشت شهرستان، امروز صبح در محل این اداره برگزار شد.

جاودان اظهار کرد: هر چند که آنفولانزا یک بیماری ساده است و اغلب بدون آنکه نیاز به درمان دارویی خاص داشته باشد، تنها با مراقبت های ساده بهبود پیدا می کند اما لازم است با رعایت نکاتی ساده و در عین حال اساسی ، در کنترل بیماری تلاش نمائیم .
وی از ویژگی های مهم این بیماری انتشار بسیار سریع آن دانست و افزود: از طریق ذرات آلوده معلق در هوا یا مستقر بر روی سطوح اشیاء و یا در محیط مرطوب است که لزوم مراقبت های بهداشت فردی و جمعی را بیش از پیش لازم می باشد.

 

جاودان ادامه داد: علائم شایع این بیماری شامل تب زیاد، بی حالی ، بی اشتهایی ، آبریزش بینی ، سرفه ، گلو درد، می باشد.

 
وی دخاطرنشان کرد: تا کنون هیچ گونه موردی از این بیماری، در بین کودکان پیش دبستانی تحت پوشش این مرکز در شهرستان نداشتیم، لذا توجه و همکاری اولیاء گرامی در این  زمینه می تواند بسیار موثر باشد، و به محض مشاهده علائمی از این بیماری، این مرکز را مطلع سازند تا ما بتوانیم با اقدامات به موقع و موثر، از گسترش آن جلوگیری کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی