منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 243018
گروه :خبر
IMG10550297

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: آموزش کارآفرینی در مدارس فرصتی برای پرورش خلاقیت ونوآوری و هچنین تغییر نگرش و گسترش دامنه انتخاب به منظور ایجاد فرصت های شغلی جدید می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز؛ هادی ابراهیمی، مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان به مناسبت گرامیداشت هفته کارآفرینی در جمع دانش آموزان  بندرعباس، با اشاره به اینکه  در حال حاضر حدود نیمی از جویندگان کار استان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل داده اند گفت: تحصیلات عالیه شرط کافی و لازم برای ورود به بازار کار نیست، و حلقه واسط بین بازار کار و منابع انسانی، مهارتی به نام کارآفرینی است که دانش آموزان باید علاوه بر مهارت فنی و داشتن ایده و طرح، با مفاهیم کارآفرینی که همان تدیل ایده به کسب و کار است، آشنا باشند.
وی افزود: در این راستا آموزش و پرورش با اختصاص واحد درسی به نام کارآفرینی، حرکت خود را جهت همسویی با بازار کار آغاز کرده که دانش آموزان رشته های کار ودانش با ترکیب تخصص خود و با شناخت و آگاهی بازار کار آن رشته و دانستن فنون کارآفرینی، اقدام به ایجاد شغل مورد نظر خود می نمایند.
موسی دادی زاده ، معاون متوسطه آموزش و پرورش استان در ادامه با بیان اینکه مقرر شده تا پایان برنامه پنجم توسعه نیمی از دانش آموزان به سمت تحصیل در هنرستان ها گرایش یابند گفت: در حال حاضر این میزان در استان 42 درصد است که یک درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
وی افزود:  امیدوارم با برنامه ها و اقداماتی که اداره کل آموزش و پرورش استان دارد تا پایان برنامه، چند درصد باقی مانده نیز جذب هنرستان های کار و دانش و فنی  و حرفه ای شوند.
 معاون متوسطه آموزش و پرورش تصریح کرد:  ایجاد چند رشته جدید برای آشنایی دانش آموزان هنرستانها با بازار کار ایجاد شده که این امر علاوه بر آشنایی آنان با بازار کار، زمینه اشتغال آنان را پس از اتمام تحصیلات به دنبال خواهد داشت.
این مسوول بر تولیدی کردن هنرستانها تاکید کرد و گفت: هنرجویان هنگام تحصیل شیوه های تولید، بازاریابی وعرضه محصول  را فرا گیرند تا بتوانند پس از اتمام تحصیل به راحتی وارد بازار کار شوند.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت