منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
شناسه خبر: 353337
گروه :خبر
5170133_289

بهروز اکرمی رئیس کارگروه تخصصی امور اجتماعی استان با بررسی علل 6 گانه طلاق، آموزش صحیح و مدرن تر به جوانان را راهکاری مناسب برای حفظ حریم خانواده و جلوگیری از افزایش طلاق دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اکرمی رئیس کارگروه تخصصی امور اجتماعی استان در خصوص علل موثر بر وقوع طلاق گفت: ما 6 اولویت اول را به عنوان دستور کار کاهش طلاق در استان مطرح کردیم و برای این 6 عامل برنامه ریزی می نماییم که این برنامه ها در واقع برای رسیدن از نقطه ی آ به نقطه ی ب در مقطع زمانی خاصی است. مبنای کار ما برای کاهش طلاق این 6 اولویت است، اولویت اول در استان ضعف مهارت های زناشویی ذکر شده بود که یقینا برای افزایش مهارت های زناشویی نیازمندیم که سطح آموزش مدرن تر شود. هر شخصی باید بر اساس تیپ شخصیتی خاص خودش آموزش ببیند؛ برای مثال عده ای از صدا و سیما و عده ای با احادیث دینی، عده ای کتاب، عده ای از طریق کلاس و سایر روش های دیگر متوجه می شوند.

 

وی در خصوص مدت و برنامه ریزی آموزش ها تصریح کرد: برای موفقیت هر چه بیشتر در اجرای طرح های آموزشی برای هر عامل 5 برنامه تنظیم نماییم از قبیل برنامه های کوتاه مدت برای 6 ماه آینده و برنامه های بلند مدت برای سال 96 در واقع باید مطابق با جامعه ی هدف برنامه های آموزشی طراحی و تدوین کنیم.

 

اکرمی خاطرنشان کرد: چه میزان از فرصت ها برای بهتر اداره کردن جامعه و شرایط استفاده کردیم؟ امروز نیاز جامعه ما چیست؟ علل طلاق، اعتیاد و به خطر افتادن کیان خانواده چیست؟ علم روحانیت می تواند در این مقوله به ما کمک کند زیر ا آموزه های دینی ما آنقدر کامل هستند که با مراجعه به دین و عمل به آن می توان تومام معضلات حوزه خانواده را ریشه کن نمود.

 

وی در ادامه افزود: برای حل این معضل همه ی دستگاه های مربوطه سهیم هستند، نه صرفا صداوسیما و کارگروه بلکه همه باید به هم کمک کنیم. همگان نیاز به آموزش دارند، آسیب های اجتماعی در جامعه به سرنوشت ها گره خورده و برای تمام افراد جامعه خطر آفرین است و از صدر تا ذیل همه را دچار معضل می کند و در واقع با مسائل اجتماعی نباید انتزاعی برخورد کرد.

 

اکرمی رئیس کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد: در حال حاضر نگاه جامعه و نگاه های کارشناسی این است که نقطه نظراتی برای علت طلاق دهند، معمولا در بیان علت طلاق موضوعات فوق یا اصلا بیان نمی شود و یا به شکل بسیار کمرنگی بیان می شود. بحث کارشناسی با نگاه جامعه متفاوت است، نگاه جامعه یک نگاه معمول و روتین است لکن در بحث کارشناسی علل اصلی طلاق موارد دیگری است، به همین لحاظ ما پیگیر شناسایی علل اصلی هستیم و به دنبال راهکار مناسب برای برطرف شدن این معظل اجتماعی خواهیم بود؛ زیرا وقتی نتوانیم علل اصلی را شناسایی کنیم بی شک به بیراهه می رویم و نخواهیم توانست این مشکل را حل نماییم.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است