منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
شناسه خبر: 318898
گروه :خبر
IMG-20160512-WA0056

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندر خمیر آموزش ایمنی و خودمراقبتی از مهمترین برنامه های هلال احمر این شهرستان دانست و گفت: هلال احمر در حوادث و سوانح جاده ای نقش بسیار مهمی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از لوار ،احمد رئیسی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار لوار افزود: سه حوزه عمده در هلال احمر داریم ،حوزهای امداد و نجات ، جوانان و داوطلبان که هر سه سازمان درون هلال احمر فعالیت دارند.

رئیسی خاطر نشان کرد: وظیفه سازمان جوانان و  داوطلبان این است که عضو جمع می کنند و به سازمان امداد و نجات می دهند که در موقع   وقوع حوادث بتوانند پوشش امدادی بدهند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندر خمیر با اشاره به هدف این دو سازمان عنوان کرد: هدف این دو سازمان (جوانان و داوطلبان) جذب و آموزش و بکارگیری نیرو ها در سازمان امداد و نجات است.
وی با تاکید بر بحث آموزش گفت: آموزش ایمنی و خودمراقبتی از مهمترین برنامه های هلال احمر این شهرستان است و همچنین اولین کار جذب و پس آن آموزش و فرهنگ سازی وظایفی است که بر دوش ما گذاشته شده است.
رئیسی اظهار کرد : ما در طول سال منتظر اتفاق نیستیم بلکه ما همه روزه مشغول به فعالیت می باشیم و برنامه های مختلف داریم یا برنامه ها به ما محول می شود و یا جزء هدفهایمان است که برنامه انجام می دهیم. فعالیت های هلال احمر اصولا عام المنفعه است و هلال احمر یک سازمان دولتی نیست.
این مقام مسئول عنوان کرد: هلال احمر در حوادث و سوانح جاده ای نقش بسیار مهمی دارد و پایگاه های هلال احمر همیشه در جاده‌ها آماده هستند و هلال احمرهم در بحثامدادی و هم بحث نجات همیشه در صحنه است و تنها سازمانی می باشد که در بحث نجات فعالیت می کند .
رئیسی با اشاره به هفته هلال احمر گفت:  هر سال روز جهانی صلیب سرخ که امسال از 18 اردیبهشت و تا 24 اردیبهشت را هفته هلال احمر نامگذاری  کردند و برنامه های شاخص ما در این هفته انتخابات مجامع هلال احمر که هر 4 سال یک بار برگزار می شود و برنامه شاخص دیگر افتتاح خانه هلال در بخش رویدر بود که این خانه هلال  اولین خانه در استان هرمزگان می باشد .
وی در ادامه با اشاره به خانه هلال رویدر اظهار کرد: خانه هلال بخش رویدر در 20 اردیبهشت با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و معاونت ها ، نمایندگی ولی فقیه و فرماندار شهرستان افتتاح شد و بصورت کاملا داوطلب محور فعالیت دارد و توسط اعضا اداره می گردد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندر خمیر با بیان اینکه شعار هلال احمر این است که هر خانه یک امدادگر داشته باشد، افزود: شهر رویدر با توجه به اینکه با سطح شهرستان فاصله دارد و از طرفی در  معرض بلایایی طبیعی و حوادث می باشد و با تلاش های شورای شهر و شهرداری موفق به افتتاح خانه هلال در این بخش شدیم و همه امورات این خانه به دست داوطلبان اداره می شود.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است