منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
شناسه خبر: 269147
گروه :خبر
image331932

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شاه در آن دوران می‌خواست با ارائه مبلغ 100 هزار تومان شهید نواب صفوی مسئول تولیت آستان قدس رضوی شود و به جایش حرفی علیه شاه نزند اما این شهید مخالفت قاطع کرد و به مبارزه پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در چنین ایامی شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام تیر باران و به شهادت رسیدند لذا آنها پیشگامان جهاد در کشور بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در دورانی که کشور زیر چکمه‌های کشورهای استکباری اشغال شده بود و جریان‌های ضد دینی و توده‌ای در کشور جولان می‌دادند و همچنین جریان‌های مردمی در اقلیت از زیر فشار سنگین رضاخان تازه بیرون آمده بودند، سید مجتبی میرلوحی و شهید نواب صفوی یک جنبش عظیمی به راه انداختند لذا نواب صفوی یک نابغه الهی بود و توانست بنیاد انقلابی و جهادی را در این کشور و سرزمین‌های دیگر به راه بیاندازد، تمام کسانی که نقش یاوری و همراهی در کنار امام راحل داشتند اکثراً تحت تاثیر شهید نواب صفوی بودند و باید گفت این تاثیر تا مصر و فلسطین رفت و بسیاری از شعارهای انقلاب اسلامی برای نخستین‌بار در کشور را نواب صفوی مطرح کرد.

رحیم‌پور ازغدی عنوان کرد: نخستین کسی که بعد دوره مشروطه شعار تشکیل حکومت اسلامی را داد این شهید بزرگوار بود و هم در عرصه فرهنگی و هم در عرصه جهادی این شهید فعالیت کرده است.

وی عنوان کرد: نامه‌ای امام راحل در سال ۱۳۲۳ بعد از آمدن ارتش‌های غربی به کشور خطاب به همه علما نوشتند که این نامه تاثیر زیادی بر روی شهید نواب صفوی گذاشت و در حقیقت این نامه اعلام خطری به همه حوزه‌های علمیه بود آن هم در زمانی که جسارت‌های زیادی به اسلام می‌شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: نواب صفوی طراح و خالق فکر حکومت اسلامی بود و تا لحظه مرگ و تیربارانش هم محکم ایستادگی کرد و با این رویکرد وی را یکی از عوامل بیداری اسلامی می‌توان برشمرد.

وی تصریح کرد: شاه در آن دوران می‌خواست با ارائه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان شهید نواب صفوی مسئول تولیت آستان قدس رضوی شود و به جایش حرفی علیه شاه نزند اما این شهید مخالفت قاطع کرد و به مبارزه پرداخت.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: فداکاری شهید نواب صفوی و یارانش بود که ملی شدن صنعت نفت اجرا شد و شاه بعد از آن عقب‌نشینی کرد همچنین باید گفت این شهید پیشگام جهاد مسلحانه انقلابی در ایران است اما این شهید تروریسم نبود که انسان‌های بی‌گناه را بکشد بلکه صاحبان قدرت و نامشروع را به وحشت انداخت.

وی یادآور شد: گروه‌های چریکی که نظیر مجاهدین خلق وارد شدند تلفاتی به بار آوردند که این جنایت‌ها بیشتر از خدمات آنها بود و در عین حال خدماتی هم به آن صورت نداشتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شهید نواب صفوی در قالب مانیفستی ۱۴ مشکل جهان اسلام را که نمونه آن بی‌حجابی، مشروبات، فقر اجتماعی، اصلاح هنر، دروغ و چاپلوسی در رسانه‌های ایران، بیماری‌های اخلاقی در جامعه و دستگاه‌های وزارتی بود را بیان کرد و در حقیقت اصلاح این مشکلات را هم نواب صفوی مطرح کرد.

وی تصریح کرد: شهید نواب صفوی در هنگام اعدامش فرمود تا ربع قرن نشده این شاه به همراه رژیمش سرنگون می‌شود و تا آخرین لحظه صدای الله اکبر شهید نواب صفوی و یارانش شنیده می‌شد و دست از مبارزه بر نداشت.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه نواب صفوی برای همه اقشار جامعه دلسوز بود،بیان کرد: این شهید در ادامه صحبت‌هایش می‌گفت رسانه‌های ما چاپلوس هستند و زبان مردم هم به گونه‌ای است که تربیت دینی و اسلامی ندارند، همچنین به صدای فقرا و بیکاران جامعه باید رسیدگی شود چون قوای جامعه همین فقرا هستند و با رویکردی دیگر می‌گفت به فواحش جامعه باید رسیدگی شود همچنین تمام طبقات جامعه رشوه می‌خورند لذا مفاسدی که نواب صفوی مطرح کرده است کم و بیش هنوز وجود دارد که نمونه‌اش رباخواران بوده که مذهبی هستند و اسلام را هم می‌خواهند فریب بدهند.

وی ادامه داد: نواب صفوی برای اصلاح جامعه قدم اول را اصلاح روحانیت عنوان کرده بود و کسانی که لباس روحانیت و مرجعیت تنها به تن دارند را باید بیرون کرد تا اسلام و روحانیت از مفاسد جنایات آنها پاک بماند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان