منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: 281354
گروه :خبر
13941123000313_PhotoA

با وجود اجرایی شدن برجام و لغو عمده تحریم‌های ضدایرانی، آمریکا همچنان تحریم‌ها علیه شرکت هواپیمایی ماهان را حفظ کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک ماه بعدازآنکه عمده تحریم‌های ضدایرانی لغو شدند، اما همچنان آمریکا تحریم‌های خود علیه هواپیمایی ماهان را پابرجا نگه داشته است.

 این اقدام آمریکا می‌تواند به عنوان نقض توافق هسته‌ای تابستان گذشته تلقی شود.

خزانه‌داری آمریکا بارها به کشورها و شرکت‌های اروپایی هشدار داده است که شرکت هواپیمایی تحریم‌شده ایرانی – ماهان ایر – را کنار بگذارند یا با تلافی آمریکا مواجه می‌شوند.

یک مقام خزانه‌درای آمریکا به المانیتور گفت «در مورد ماهان‌ایر، با متحدان خود همکاری می‌کنیم تا ماهان ایر را از دسترسی به هواپیما یا قطعات هواپیما اعم از سخت افزار و نرم افزار، منع کنند و جلوی باز شدن مسیرهای تازه برای ماهان ایر را گرفته و مسیرهای سابق را ببندند.»

این در حالیست که حتی پیش از برجام نیز باراک اوباما رئیس جهور آمریکا دستور داده بود تحریم‌های یک دهه گذشته بر فروش قطعات هواپیما به ایران، برداشته شود.

کشورهای و شرکت‌های اروپایی هواپیمایی ماهان را تحریم نکرده‌اند و پروازهای این شرکت هواپیمایی به آتن و به برخی شهرهای آلمان، به ترکیه، روسیه، اوکراین و مقاصد بسیاری در خاورمیانه و شرق آسیا انجام می‌گیرد.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است مقاصد تازه این شرکت شهر کوپنهاگ، از ماه آینده شروع می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است