منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
شناسه خبر: 219118
گروه :خبر
image374054

آیت الله علم الهدی گفت: این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند حامیان و جاسوسان انگلیس در کشور و بدنه اجرایی و قانون‌گذاری ظهور و بروز پیدا کنند یا نه.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با زائرین گرگانی امام رضا(ع) بیان کردند: در ایام پر فضیلت زیارت خاصه ی امام هشتم (ع) بزرگترین توفیق نسیب شما عزیزان شد که در این ایام به زیارت ایشان برسید.این ماه مطعلق به امام هشتم است، در اول این ماه میلاد پر برکت خواهر ایشان حضرت معصومه(س)یازدهم ماه میلاد خود امام رضا(ع) 23 و 25 ماه روز زیارتی حضرت(ع) وآخرین روز ماه روز شهادت فرزندشان امام جواد(ع) است.

وی در اهمیت روز 23 ذی القعده افزود: علت این که 23 ذی القعده روز زیارتی قرار گرفته برحسب نقل علامه مجلسی در جلد 49 بهار دارند این روز بر اساس برخی روایات روز شهادت امام هشتم(ع) است. در شهادت امام (ع) در ماه صفر روایات بسیار است اما عده ای از مورخین  شهادت ایشان را در ماه رمضان اعلام کردند.

آیت الله علم الهدی در ادامه تاکید کرد: برای روز 25 این ماه یعنی روز دحو الارض هم روایاتی برای زیارت امام هشتم(ع) داریم و روزی است که امام از مدینه به سمت خراسان خروج داشتند و بخاطر این که اندوه وحزن وعزاداری برای اهل بیت امام رضا(ع) کمتر روز شهادت امام هشتم(ع) نبوده و لذا این روز، روز مخصوص زیارتی امام رضا(ع) است که زیارت این روز شایئد از روز 23 هم پر فضیلت تر است چون خودشان بر این امر تاکید داشتند.

چرا به امام رضا(ع) غریب الغربا گویند؟

امام جمعه مشهد مقدس به دو نکته در مورد امام هشتم اشاره داشته و افزود: اینجا دو نکته قابل توجه است اول اینکه چرا امام هشتم(ع) را غریب الغربا می گویند؟ امام هشتم(ع) به غربت خود بسیار تاکید دارند و غریب الغربا نام گرفتند این چه خصوصیتی است؟ علت غربت امام(ع) در غربت دفن شدن ایشان نیست این که دور از زن و فرزند به شهادت رسیدند نیست مسئله ی غربت امام(ع) در طلا و نقره و آمدن در تشییع جنازه و کجا دفن شدن نیست بلکه مظالم وارده به حضرت(ع) را هیچ کسی جز امام رضا(ع) نمی فهمیدند.چون ایشان مظلومیست که مظلومیتش معلوم نیست.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مظلومیت امام حسین(ع) بیان داشت: امام حسین(ع) مظلوم بود اما همه هم می دانستند که ایشان مظلوم است، ایشان را شهید کردند،عزیزانش را کشتند و زن و فرزند ایشان را اسیر کردند و… همه هم فهمیدند  ایشان مظلوم هستند، اما امام رضا(ع) در عین مظلومیت مظلومیتشان قابل لمس نبود. ایشان را به عنوان خلیفه شدن برای کشتن از مدینه به سمت خراسان می برند اما این را جز امام(ع) کسی نمی داند و این توطئه که امام کشی نیست بلکه امامت کشی است را امام(ع) چگونه به مردم بفهماند. جز اینکه بگویند برای من بعد رفتنم  وبر غربتم گریه کنید؟

وی در بیان نکته ی دوم افزودند: نکته ی دوم اینکه بعد از وجود اقدس سید الشهدا(ع) زیارت هیچ امام و معصومی در بین ائمه به اندازه امام هشتم(ع) مورد توصیه همه ائمه و رسول اکرم(ص) نبوده و روایات زیادی به این موضوع بیان شده است. حتی حضرت رضا(ع) خود به زیارت خودشان تاکید داشتند که برای هیچ امامی به این شکل نبوده، چون در این نقطه ی زمین که نقطه ی استراتژیکی است و شمال و جنوب و شرق غرب زمین را بهم متصل می کند بناست پایگاه با عظمتی ایجاد شود که اسلام ناب در آنجا متبلور باشد و خالص ترین عبادت ها در عبودیت حق متمرکز شود که این نقطه  همین مدفن امام هشتم(ع) و حرم امام رضا(ع) است و این دلیل تاکید و اصرار بر زیارت ایشان است چون می دانستند این مکان روزی می شود قبه الاسلام و انقلاب اسلامی که مرکز مبارزه با تمام دشمنان اسلام و جریان استکبار و الحاد در جهان است در این نقطه تشکیل می شود.

آمریکا می خواهد با تسلط بر کشور، دین و فرهنگ ما را از بین ببرد

عضو خبرگان رهبری خطاب به حاضرین بیان کردند: شما جزء سعادتمندانی هستید که در این روزها توفیق زیارت امام رضا(ع) را پیدا کردید برای دیدن قبر و طلا و گنبد و گلدسته و یا مکان تاریخی در روز زیارتی امام هشتم(ع) به اینجا نیامدید بلکه زیارت شما زیارت امام زنده است، پس پرچم باید به دست شما داده شود و احیاگر دین در این قبه الاسلام شما باشید. اما وظیفه ی شما بعد از گذشت 1400 سال بعد در زیارت ایشان باید توجه به احیاء اسلام و دین و کار کردن برای اینها باشد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: امام رضا(ع) کشته شد تا حکومتی که شهوت رانی و می گساری و عیاشی در آن بوده، حاکم نشود، حکومتی که بر گرده ی مردم لگد بزند تا حکومت کنند، حاکم نشود و اصل اسلام حاکم شود. الان هم وضعیت همین است، فرزند همان امام(ع) در این کشور یعنی مقام معظم رهبری نمی گذارد عده ای بیایند وزیر و وکیل بشود و در سایه وزارت و وکالت خود بخورند و دست به دست استکبار امریکا بدهند و با جهان خوار ها بسازند و سازش کنند و مملکت را پایگاه عیاشی خود کنند ولذا اگر اینها قدرتمند باشند همان بلا که سر امام رضا(ع) آوردند سر ایشان می آورند. اینکه مردم ما 35 سال است مرگ بر آمریکا می گوید اینست که آمریکا نمادی شده که می خواهد بر ما مسلط شود تا دین و فرهنگ ما را از ما بگیرد. این همه خانواده های شاهد و ایثارگر آمدند تا آمریکا بر ما مسلط نشود و ما راضی نیستیم بخاطر تحریم ها بعد از این همه شهید و آزاده و جانباز دادن آمریکا بر ما مسلط شود.

ورود زاویه‌داران با رهبری به مدیریت کشور، یقینأ از کانال جاسوسان انگلیسی است

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: نفوذ انگلیسی‌ها در بدنه حاکمیت‌ها و دولت‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با عواملی چون محمدعلی فروغی، وثوق‌الدوله‌ها، میرزا ابوالحسن شیرازی‌ها به گواه تاریخ بر کسی پوشیده نیست، چنانچه در حوزه اجرایی کشور خدای‌ ناکرده بر اساس توطئه انگلیس وثوق‌الدوله‌ها، میرزا ابوالحسن شیرازی‌ها و در بدنه مجلس فروغی‌هایی پیدا شوند، همه‌چیز امت اسلامی ایران از دست می‌رود.

امام‌جمعه مشهد ادامه داد: این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند دوستداران، حامیان و جاسوسان انگلیس در کشور و بدنه اجرایی و قانون‌گذاری ظهور و بروز پیدا کنند یا نه.

وی تأکید کرد: اگر بنا باشد هر عنصری که با ولایت و رهبری زاویه دارد، در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی کشور وارد شود، یقیناً از مسیر و کانال جاسوسان انگلیس است. نباید قدرت و مسئولیت در دست زاویه‌داران با رهبری و امامت قرار بگیرد چراکه دولت‌ها و حاکمیت‌های امروز از دولت و شخص حضرت علی (ع) قوی‌تر نیستند، بنابراین اگر مردم کوچک‌ترین غفلتی انجام دهند، رهبر زمانه تنها می‌ماند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی