منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 303110
گروه :خبر
13920605000502_PhotoA

در ادامه انتشار اخبار درباره کمک‌های واشنگتن به تروریست‌ها، یک پایگاه آمریکایی گزارش داده که این کشور به القاعده و شرکایش در سوریه سه هزار تن انواع سلاح داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک پایگاه آمریکایی خبر داده که روند کمک‌های تسلیحاتی و مهماتی این کشور به تروریست‌ها در سوریه ادامه دارد.

پایگاه «مون آف آلاباما» در مطلبی با عنوان «آمریکا سه هزار تُن تسلیحات و مهمات به القاعده و شرکایش در سوریه می‌دهد»، نوشت: «آمریکا از طریق سازمان اطلاعات مرکزی همچنان در حال ارائه هزاران تُن تسلیحات به القاعده و دیگران در سوریه است».

در این گزارش آمده است: «اداره تحقیقات فدرال (پلیس فدرال) آمریکا دو درخواست در ماه‌های اخیر برای ارسال و انتقال مواد منفجره از اروپای شرقی به بندر عقبه اردن داشته است».

به گزارش این پایگاه، یکی از این درخواست‌های ارسال سلاح برای تروریست‌ها که تاریخ آن به سوم نوامبر سال 2015 برمی‌گردد، 81 کانتینر سلاح شامل مواد منفجره از بلغارستان به بندر عقبه ارسال شد.

از جمله مهمات و تسلیحات ارسال شده به تروریست‌ها، انواع مسلسل، سلاح‌های خودکار و سلاح‌های هوشمند ضد تانک  به همراه راکت انداز بوده است.

گفته می‌شود که تنها در تاریخ پنجم دسامبر یک هزار تن سلاح و مهمات از رومانی خارج و در ترکیه تخلیه شد. کشتی دیگری با دو هزار تن انواع سلاح و مهمات در اواخر ماه مارس از بلغارستان ارسال شد و 4 آوریل به مقصد رسید.

نویسنده این گزارش ادامه داد: «ما از قبل هم می‌دانستیم که در زمان آتش‌بس رسمی، “شورشیان در سوریه مقادیر زیادی سلاح دریافت کردند و همچنین می‌دانیم که تسلیحات این “شورشیان” به طور مرتب از مسیر ترکیه و اردن ارسال می‌شود. نیمی از تسلیحاتی که طی سال‌های اخیر به سوریه ارسال شده، مستقیما دست القاعده رسیده است».

در پایان این مطلب ضمن هشدار درباره عواقب «تجهیز تسلیحاتی تکفیری‌ها در سوریه» می‌خوانیم: «فرو ریختن آسمان‌خراش‌ها در نیویورک و کشته شدن صدها نفر در پاریس، بروکسل، لندن و شاید به زودی در برلین، به نظر می‌رسد برای ممانعت از اقدامات سیاستمداران و “کارشناسانی” که فعالانه از این اقدام جنایت‌کارانه در سوریه حمایت می‌کنند، کافی نباشد».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است