منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶
شناسه خبر: 189452
گروه :خبر

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت: ما در فکر تمدید مهلت برای رسیدن به توافق با ایران نیستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جف راتکه افزود: تخفیف تحریم ها بستگی به تکمیل گام های اصلی مربوط به هسته ای به صورت راستی آزمایی دارد.

جف راتکه گفت:ما در فکر تمدید مهلت سی ام ژوئن نیستیم اگر با حسن نیت کار کنیم می توانیم تا سی ام ژوئن به توافق برسیم.

جف راتکه گفت:جان کری وزیر خارجه آمریکا در سی ام مه به ژنو پایتخت سوئیس سفر خواهد کرد تا به عنوان بخشی از مذاکرات هسته ای پنج به علاوه یک به هماهنگی اتحادیه اروپا با آقای ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کند.

وی گفت: این دیدار بخشی از مذاکرات پنج به علاوه یک است اما فکر می کنم که این نشست فقط دوجانبه باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:ما بر روی سی ام ژوئن به عنوان آخرین مهلت تمرکز داریم و در این زمینه تلاش خواهیم کرد. نشست ها در سطح کارشناسان و سران سیاسی برگزار می شود و وزیر خارجه آمریکا نیزبه عنوان بخشی از مذاکرات هسته ای این دیدار را خواهد داشت. بنابراین ما مطمئنا بر روی سی ام ژوئن تمرکز داریم.

وی درباره تهدید فرانسه درخصوص جلوگیری از توافق پنج به علاوه یک با ایران گفت: پنج به علاوه یک در تلاش های ما برای رسیدن به توافق نهایی تا پایان ژوئن متحد است.ما معتقدیم همه طرف ها با حسن نیت کار می کنند و ما می توانیم به این هدف برسیم. پنج به علاوه یک در این زمینه متحد است.

وی گفت:ما در لوزان به چارچوب تفاهم رسیدیم و اکنون در حال کار برای تکمیل جزییات فنی و عناصر این تفاهم هستیم.بنابراین تا این جزییات تکمیل نشود،ما توافقی نخواهیم داشت. ما انتظار داریم روند گفتگوها بی وقفه ادامه یابد اما فکر می کنیم می توانیم به این هدف(توافق نهایی تا سی ام ژوئن) دست پیدا کنیم.

وی درباره هدف دیدار کری و ظریف گفت: وزیر خارجه آمریکا در راستای این مذاکرات با ظریف وزیر خارجه ایران دیدار می کند.همواره نشست های مختلفی صورت می گیرد که برخی از آنها دوجانبه و برخی دیگر چندجانبه و برخی بین پنج به علاوه یک و ایران است. من تفاوتی بین این نشست ها نمی بینم.هدف این است که تا پایان ژوئن به توافق درباره برنامه هسته ای ایران برسیم.

جف راتکه گفت: ما چند هفته گذشته گفتگوهایی در سطح کارشناسان داشتیم. گفتگوهایی در حاشیه کنفرانس بازبینی ان پی تی در نیویورک انجام شد و یک هفته دیگر نیز پس از این کنفرانس این گفتگوها ادامه یافت.

وی افزود: اعضای شورای همکاری خلیج فارس نیز با ایران گفتگو می کنند.بنابراین من تصور نمی کنم که تمرکز دیدار کری با ظریف فقط بر روی گفتگوهای ما با شورای همکاری خلیج فارس باشد.

جف راتکه درباره اهمیت دیدار کری و ظریف گفت:ما مطمئنا دیدار وزیر خارجه آمریکا با همتای خود درباره موضوعات کلیدی در مذاکرات را با اهمیت و مفید می دانیم. بنابراین این دیدار ارزشمند است و همانطور که شما دیدید در لوزان نیز تماس در حد ارشد برای رسیدن به چارچوب تفاهم انجام شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی