منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
شناسه خبر: 344507
گروه :خبر
IMG_0326

امام جمعه موقت کیش با تاکید بر اینکه آمریکا در سابقه تاریخی خود به متحدین خود هم خیانت کرده است، بیان کرد: با توجه به دنیای پر آشوبی که امروز در منطقه به وجود آمده نقش آل سعود با چراغ سبزی که از آمریکا گرفته انکار ناپذیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حقانی، امام جمعه موقت کیش، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی آمریکا را غیر قابل اعتماد دانست و گفت: آمریکا در طول تاریخ ثابت کرده است که به متحدان خود نیز وفادار نبوده و به آن هم خیانت کرده است.

وی به سالگرد بمباران اتمی  آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی اشاره کرد و افزود: آمریکا هیچ وقت در طول تاریخ سابقه درخشانی از خود به جا نگذاشته است و در میان دولت ها و ملت ها هیچ اطمینانی به استکبار جهانی و در راس آن آمریکا وجود ندارد.

امام جمعه موقت کیش  باتاکید بر اینکه هر جریانی که توسط آمریکا رخ می دهد نفع نهایی آن نیز به استکبار جهانی و آمریکا می رسد، متذکر شد: استکبار جهانی هیچگاه از عملکرد خود پشیمان نشده و هدفی به جز نفع شخصی نداشته است.

حقانی با بیان اینکه عدم اطمینان به آمریکا در جهان سابقه طولانی دارد تصریح کرد: ما باید به کدام سابقه درخشان آمریکا اطمینان و اعتماد کنیم؟

وی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، مذاکرات تجربه خوبی برای نسل جدید است قابل اطمینان نبودن آمریکا برای آن ها ملموس تر شود.

امام جمعه موقت کیش با اشاره به هفته حج متولیان و مسئولان فعلی حج در کشور عربستان را بی لیاقت دانست و افزود: متولیان کنونی حج با حج اسلامی که با برائت از مشرکان برگزار می شود مخالفند و امسال با بی لیاقتی متولین حج این توفیق از مردم ما سلب شده و امید است که اسباب و علت هایی که این توفیق را از مردم ما گرفته است به زودی نابود شوند.

وی همچنین جنگ های امروز منطقه در یمن، بحرین، عراق و سوریه را محکوم کرده و عامل بسیاری از آن ها را آل سعود دانست که با چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی به این اقدامات دست زده اند.

حقانی با تاکید بر اینکه در تاریخ آمریکا هیچ موقعیت قابل وصف و قابل افتخاری وجود ندارد،  تصریح کرد: چه افتخاری در آمریکا وجود دارد که قرار است ما به آن برسیم و برخی از مردم وخواص به چه امیدی به آمریکا اعتماد کرده و به چه چیز آمریکا افتخار می کنند؟

وی با اشاره به استفاده از کالای ایرانی در مسیر حمایت از تولید تاکید کرد: به فرموده رهبری، راه حل رسیدن به اقتصاد پویا نگاه به درون است. ما ظرفیت ها، جوانان، افکار و راهکار های بسیاری داریم که که با استفاده از آن ها می توانیم در مسیر توسعه و موفقیت گام برداریم.

امام جمعه موقت کیش با تاکید بر اینکه هدف ما الگو شدن در جهان است اظهار کرد: به فرموده رهبری این الگو شدن تنها با نگاه اسلامی امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از نماز جمعه این هفته کیش با تقبیح اشرافیگری و تجمل گرایی گفت: قیاس امروز با رژیم گذشته درست نیست. در گذشته جزیره کیش تنها به برخی از افراد اختصاص داشته اما امروز همه مردم می توانند از آن استفاده کنند.

حقانی افزود: اشرافی گری در هر دوره ای ممکن است در میان مردم و مسئولان رخ دهد که باید مردم و مسئولان از آن پرهیز کنند.

امام جمعه موقت کیش همچنین با تبریک روز خبرنگار با اشاره به ویژگی های خبرنگاران بیان کرد: اجتناب از دروغ، اکتفا نکردن به شنیده ها در اطلاع رسانی و انتشار مطالب، رعایت انصاف و عدالت در انتشار اخبار، شفافیت، پرهیز از انتقام جویی و دقت در خبررسانی برخی از ویژگی هایی است که باید اصحاب رسانه رعایت کنند.

وی تاکید کرد: خبرنگاران نباید آلت دست دشمن شوند زیرا دشمن به دنبال یافتن پایگاه امنی برای دسترسی به اخبار و اطلاعات است.

امام جمعه موقت کیش با گرامی داشت سالروز شاهچراغ (ع) و ولایتمداری و تبعیت ایشان از برادر بزرگوارشان امام رضا(ع) دهه کرامت را به تمامی شیعیان جهان تبریک گفت.

وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی تاکید کرد: انقلاب اسلامی از آغاز بر حرکت جهادی تاکید داشته و هر زمان که نهادها و دستگاه های کشور چه تاسیس شده و اصلاح شده پیش از انقلاب و چه ارگان هایی که پس از انقلاب تاسیس شده اند نگاه جهادی داشتند به آنچه وعده الهی بوده دست یافته اند.

حقانی  خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از ارگان هایی بوده است که با نگاه وظیفه محور به تکالیف خود عمل کرده است.

خطیب جمعه کیش همچنین در خطبه اول نماز عبادی سیاسی کیش بر جایگاه توکل به خداوند در زندگی انسان ها تاکید کرد و افزود: با اینکه انسان ها به وجود الهی اعتقاد دارند اما به دلیل سوء ظنی که به توانایی های الهی دارند توکل بر او را فراموش کرده و دچار لغزش در مسیر زندگی می شوند.

وی گفت:  اعتماد و اطمینان انسان بر ویژگی هایی مانند، عقل و درک، شعور و منطق را که از نعمات الهی است از جمله مواردی خواند که انسان با تکیه بر آن از اعتماد به خداوند دور شده و خود را در جایگاه برتری نسبت به خداوند می پندارد.

حقانی خاطر نشان کرد: اگر به خدا توکل داشته باشیمدر مسیر زندگی احساس یأس و ناامیدی و شکست نخواهیم داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند