منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۶
شناسه خبر: 310048
گروه :خبر
13950121000668_PhotoA

اندیشکده آمریکایی نوشت: برنامه موشکی ایران شیوه اصلی این کشور برای درهم شکستن دشمنانش است و اکنون صنایع دفاعی ایران به اندازه کافی در ساخت موشک‌های بومی پیشرفت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اندیشکده آمریکایی «امریکن اینتر پرایز»  در گزارشی تاکید نمود، ضرورت دارد آمریکا فکر این‌که می‌تواند همانطور که برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمود، برنامه موشکی این کشور را نیز متوقف سازد را از سر بیرون سازد.

امریکن اینتر پرایز نوشت: تلاش ایران برای یافتن قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای در واقع تلاش برای داشتن عاملی بازدارنده در برابر آمریکا، اسرائیل و دیگر دشمنانش بوده است. اما برنامه موشکی ایران تنها ساز و کار اتمی ندارد، بلکه روش اصلی موجود برای درهم شکستن دشمنان این کشور است. اینک صنایع دفاعی ایران به انداز کافی پیشرفت کرده تا موشک‌های بومی بسیاری را تولید کند.

بر این اساس، برای تغییر نیات رهبری ایران نسبت به برنامه موشکی این کشور فشار بیشتری نسبت به آن چه که موجب ایجاد توافق هسته‌ای شد لازم است به طوری که هیچ کدام از تهدیدهای روسای جمهور آمریکا ، تحریم‌های کنگره و وزارت خزانه داری، سرزنش‌های سازمان ملل متحد، هیچ کمک و مذاکره‌ای و حتی تلاش برای قدرت گرفتن میانه روهای ایران به طور محتمل تاثیری بر نیروی اراده و عزم جدی ایران در زمینه توسعه برنامه موشکی‌اش ندارد.

 اندیشکده یاد شده در ادامه با طرح سئوالی با مضمون «پس ما چه کاری قادریم انجام دهیم؟» در مقام پاسخگویی و ارائه راهکار برآمده و نوشت: بهتر است که تحریم‌‌ها بر انتقال فن‌آوری‌هایی که به ایران این امکان را می‌بخشد برنامه موشکی خود را تثبیت  و هدایت کند و قابلیت ساخت ظرفیت لازم برای سوخت جامد موشکی را افزایش دهد، تمرکز یابند. همچنین بهتر است که ما توانمندی متحدان و قابلیت‌های بازدارنده خود را با سامانه دفاع موشکی ارتقا یافته افزایش دهیم تا بتوانیم  موشک‌های متحرک و ثابت ایران را خنثی نماییم.

 در خاتمه این مطلب آمده است: البته ایران به تخطی از تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل متحد که به هدف برهم زدن پرتاب‌ موشک‌های بالستیک این کشور است، ادامه می‌دهد. در برهه فعلی تهدیدهای موشکی‌ ایران  احتمالا بدتر نیز می‌شوند. پس ضرورت دارد که ما این واقعیت را بپذیریم و ایجاد راهبردهای هنرمندانه را به هدف کاهش و پاسخ به پیشرفت موشکی ایران انجام دهیم. ما نمی‌توانیم تلاش‌های موشکی ایران را متوقف سازیم اما قادریم خود را برای مقابله با آن‌ها آماده کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی