منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۷
شناسه خبر: 210674
گروه :خبر
1944514_Page_
 

عضو شورای اسلامی بشاگرد:

آمریکا تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست

عضو شورای اسلامی بشاگرد گفت: آمریکا همیشه به فکر قدرت است و کشوری که چنین افکاری را در سر پرورش می دهد هیچ گاه از دید مردم جهان قابل اعتماد نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، طاهر کارگر عضو شورای اسلامی شهر سردشت بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: دولت یازدهم در بخش سیاست خارجه خیلی خوب عمل کرد و مذاکرات زیادی برای ثبات در منطقه انجام دادند که در نهایت منجر به توافق اولیه شد. دولت هر آنچه در سیاست خارجه خوب عمل کرد ولی در سیاست داخلی ضعیف بود که امیدواریم مشکلات داخلی مردم نیز حل شود.

 

کارگر اظهار داشت: تحریم هایی که غرب علیه ایران انجام داد ظالمانه بود که در اوایل خیلی کم تاثیر خود را نشان داد ولی هر چه از این تحریم ها بیشتر می گذشت ملت ایران تولید های داخلی را افزایش می داد تا جایی که در اواخر دیگر نشانی از تحریم ها نبود و در این مدتی که تحریم بودیم دستاورد های زیادی را بدست آوردیم.

 

وی افزود: مطمئنا توافق هسته ای تاثیر زیادی در بخش اقتصاد خواهد داشت هم برای ایران و حتا منطقه، تا جایی که شاهد آن بودیم که بعد از گذشت سه روز از توافق شرکت های آلمانی برای سرمایه گذاری  وارد ایران شدند که این نشان از با ثبات بودن اقتصاد ایران است.

 

عضو شورای اسلامی سردشت گفت: این توافق زمزمه هایی رو در جو سیاسی کشور بوجود آورد ولی در نهایت حرف همه این است که انرژی هسته ای حق ایران است و مفت بدست نیامده که مفت از دست داده شود.

 

طاهر کاگر خاطر نشان کرد: به آمریکا در هیچ شرایطی نمی شود اعتماد کرد در حال حاضر فقط  توافق اولیه است ولی با این حال کنگره آمریکا بازهم با این توافق مخالفت می کرد چون آمریکا همیشه به فکر قدرت است و کشوری که چنین افکاری در سر دارد نمی شود با آن در تعامل بود و خطوط قرمزی که حق مردم، خون شهدا،  انقلاب، دین، ولایت فقیه، رهبری و خیلی از چیزهای دیگر که امیدواریم عایت شده باشد.

 

کارگر گفت: ظاهرا هدف این مذاکرات برداشتن تحریم ها بوده ولی هدف اصلی غنی سازی است، تحریم ها با توجه به این که در توافق نامه هم لحاظ شده اگر به صورت یکجا برداشته شود خیلی خوب بود ولی با توجه به این که در صحبت های ریاست جمهور ایران و آمریکا تفاوتهای زیادی هست در این باره نمی توان نظر قاطعی بیان کرد.

 

وی افزود: قبلا گفتم غنی سازی حق ایران یا هر کشوری هست، کشور های غرب نمی خواهند کشور ایران از لحاظ اقتصادی، بهداشتی،درمانی، کشاورزی، صنعتی و… در منطقه قدرتمند باشد .

 

طاهر کارگر در پاسخ به سوال چه عواملی غرب را مجبور به توافق با ایران کرد؟ گفت: با توجه به اینکه ایران در طول تحریم ها نه تنها ضعیف که نشد بلکه بسیار قدرتمند نشان داد و کشورهای غربی نمی خواستند که ایران در منطقه کشوری قوی و قدرتمند شود زیرا منافع انها به خطر می افتاد.

 

وی در خصوص گزینه نظامی آمریکا علیه ایران گفت: با توجه به این که کشور ما یک دوره 8 ساله جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته بود کشورهای غربی دیگر قانع شده بودند که استفاده از سلاح های جنگی هیچ تاثیری بر ایران نخواهد داشت.

 

عضو شورای شهر سردشت اظهار داشت: شاید کشور های غربی فکر می کنند با توافق توانسته اند جلو برنامه هسته ای ایران را بگیرند ولی سخت در اشتباه هستند چون با داشتن دانشمندان جوان ایرانی هیچ گاه متوقف نخواهیم شد و هم چنان رو به جلو حرکت خواهیم شد.

 

کارگر عنوان کرد: بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا قبل از انقلاب بود، در زمان امام ( ره)  و هم چنان هم ادامه خواهد داشت آمریکا همانند روباه مکاری است که هرگاه منافع خود را به خطر ببیند دست به هر کاری خواهد زد.

 

 

وی در جواب به سوال، نظر شما در مورد به طول انجامیدن مذاکرات چیست؟ گفت: نمی خواستند تا امتیازاتی را به همین راحتی به ایران بدهند به طول انجامیدن مذاکرات باعث می شد تا با هم پیمانانشان مثل اسراییل مذاکرات بیشتری بر سر گرفتن  امتیازات اساسی از ایران بدست اورند به هرحال توافق اولیه بدست امد ولی باید هوشیار باشیم که ما نباید به این توافقات دل ببندیم و به کشورهای غربی اعتماد کنیم.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است