منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
شناسه خبر: 277191
گروه :خبر
image626604

وزیر سابق اطلاعات گفت:در بودجه امسال امریکا 2 میلیارد و 600 میلیون دلار برای مقابله با ایران در نظر گرفته شده درحالی که در کشور عده ای به دنبال کنار گذاشتن اصلاحات انقلاب و ایجاد اصلاحات آمریکایی هستند و به مذاکرات دل خوش کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات در یادواره شهدای انقلاب استان مرکزی که شامگاه چهارشنبه در امامزده عبدالله و آمنه خاتون اراک برگزار شد به ایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: انبیا و اولیا الهی در طول تاریخ اقدام به ایجاد انقلاب کرده اند که خداوند در قرآن هدف از ایجاد انقلاب را خروج از ظلمت و رفتن به سمت نور عنوان کرده است.

مصلحی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با این هدف و به منظور خروج کشور از ظلمت و حرکت به سمت نور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: هر چند برخی از کشورها با سرمایه گذاری های فراوانی که انجام می دهند قصد دارند تا مجددا ظلمت را به این جامعه برگردانند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه فطرت اسلامی منشا ایجاد انقلاب ایران بود بیان کرد: به خاطر اینکه مبدا حرکت انقلاب اسلامی ایران الهی بود با موفقیت جلو رفت و به پیرروزی دست یافت.

مصلحی اضافه کرد: امام(ره) در راستای قیام انبیای الهی حرکت را آغاز کرده بود و تا پایان همان مسیر را دنبال کرد تا در نهایت به پیروزی رسید و دهه فجر دهه ای است که خداوند در آن عنایت بزرگی را شامل مردم ایران کرده است.

عده ای در جهت تحریف خط امام(ره) انقلاب را محدود به جغرافیای خاصی می دانند

وزیر سابق اطلاعات به اهداف امام(ره) در خصوص انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ایجاد حکومت اسلامی، بیداری اسلامی در دنیا و زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) از اهداف قیام امام(ره) بود که بارها به آن اشاره کرده بودند.

وی ادامه داد: امام با بیان این اهداف تاکید داشتند این انقلاب و نهضت محدود به ایران و جغرافیای خاصی نبوده و به همه دنیا نگاه داشته است.

مصلحی با بیان اینکه عده ای در جهت تحریف خط امام(ره)، انقلاب را محدود به جغرافیای خاصی می دانند بیان کرد: این عده اعلام می کنند که این انقلاب شکل گرفته مربوط به ایران است و اتفاقاتی که در مناطق دیگر رخ می دهد ارتباطی با ما ندارد.

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: از زمانی که انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت دشمنان آرام ننشسته اند و طی این مدت با توطئه های مختلف قصد ضربه زدن به انقلاب را دارند.

وی به بحث نفوذ اشاره کرد و گفت: دشمنان ایران از ابتدای پیروزی انقلاب با روش های مختلف برای ضربه زدن به انقلاب مبحث نفوذ را در دستور کار داشته اند.

مصلحی بیان کرد: البته امام(ره) در ابتدای انقلاب با هوشیاری برای مقابل با توطئه ها و نفوذ دشمنان قانون اساسی را تدوین کردند و ولایت فقیه را در مرکز ساختاری حکومت، محور کلیدی برای حفظ و نگهداری انقلاب در قانون اساسی قرار دادند که این روش جلوی توطئه های دشمنان را می گیرد.

وی با بیان اینکه دشمن با حمایت از برخی افراد خاص قصد دارد به کشور نفوذ داشته باشد بیان کرد: نمونه این اقدام دشمن را در بنی صدر می توان مشاهده کرد که با حمایت بیگانگان یک فرد تا رئیس جمهوری می رسد.

وزیر سابق اطلاعات، جنگ تحمیلی را یکی دیگر از توطئه های دشمنان بر علیه کشور عنوان کرد و گفت: در جنگ 8 ساله دفاع مقدس، ایران در مقابل ظلم و دسیسه تمام دنیا ایستادگی کرد.

عربستان دشمن انقلاب اسلامی است

وی به نقش عربستان در توطئه های مختلف علیه ایران اشاره و بیان کرد: در یکی از دیدارهایی که با شاهزادگان عربستانی داشتیم به صراحت اعلام کردند که ما در جنگ تحمیلی به عراق کمک کردیم.

مصلحی با تاکید بر اینکه عربستان دشمن انقلاب اسلامی ایران است گفت: عربستان تربیت شده آمریکا و دست نشانده این کشور است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه آل سعود عددی نیست که بخواهد در مقابل کشور ما بایستد ادامه داد: در حادثه منا بعد از اینکه مقامات سعودی وزیر را تحویل نگرفتند و جنازه ها را تحویل ندادند با یک اخم رهبری حساب کار دستشان آمد و با ایران همکاری کردند.

امروز عده ای همه حیات نظام و انقلاب را در مذاکره می بینند

وی ادامه داد: در زمانی که بنده به عنوان وزیر اطلاعات بودم عده ای می گفتند برویم با عربستان مذاکره کنیم مثل امروز که عده ای همه حیات نظام و انقلاب را در مذاکره می بینند و اعلام می کنند که باید در خصوص همه موارد مذاکره کنیم.

فسادهای اقتصادی کشور با حمایت سرویس های جاسوسی ایجاد می شوند

وی با اشاره به اینکه بسیاری از فساد های اقتصادی که در کشور ایجاد می شود با حمایت های سرویس های جاسوسی امریکایی ایجاد می شود تاکید کرد: دشمنان با این اقدام قصد دارند به دنیا نشان دهند که انقلاب ایران کارآمد نیست و نمی تواند الگوی کشورهای دیگر باشد.

مصلحی با بیان اینکه برای انقلاب هزینه های زیادی پرداخت شده است بیان کرد: تحمیل جنگ هشت ساله و شهدای دفاع مقدس هزینه های گران بهایی است که کشور متحمل شده است.

وی امنیت، توسعه و پیشرفت را از دیگر برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در حالی که ایران در قبل از انقلاب بدترین شرایط را نسبت به بی سواد در جامعه داشت ولی امروز در خصوص مباحث علمی در اوج قرار دارد.

عده ای به دنبال حذف استکبار از کنار نام امریکا هستند

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه عده ای در کشور وابسطه به غرب هستند ادامه داد: این موضوع یک مشکل اساسی  است که به کشور ضربه های جبران ناپذیری وارد می کند و این افراد حاضر نیستند از این وابستگی و ارتباط دست بردارند.

وی با بیان اینکه امام(ره) و مقام معظم رهبری همواره از امریکا به عنوان استکبار یاد می کنند افزود: چند سالی است که عده ای به خودشان اجازه نمی دهند استکبار را برای امریکا به کار ببرند و حتی به دنبال حذف کلمه استکبار هستند.

مصلحی یادآور شد: عده ای به دنبال این هستند تا اصلاحات انقلاب را کنار بگذارند که این موضوع در راستای نفوذ است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه استکبار تمام توان خود را برای ضربه زدن به ایران به کار بسته است ادامه داد: رئیس جمهور امریکا در جلسه علنی می گوید باید بررسی کنیم چه عواملی باعث شده است تا ایران بعد از ایجاد تحریم ها بتواند همچنان به پیشرفت های علمی دست یابد.

وی ادامه داد:در بودجه امسال امریکا دو میلیارد و 600 میلیون دلار برای مقابله با ایران در نظر گرفته شده است درحالی که ما دلمان را به مذاکره خوش کرده ایم.

مصلحی ادامه داد: اصلاحات یک جریان سیاسی در کشور با حضور افرادی پایبند به نظام و انقلاب است اما عده ای هم به دنبال اصلاحات امریکایی در کشور هستند که باید مانع آن شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان