منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 202076
گروه :خبر
13920928000086_PhotoA

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: توافق پایان راه نیست، آغاز بهانه‌های شیطانی است و ما بعد از توافق هم هر روز شاهد بازی ها و بهانه جویی های جدید آمریکا خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به موضوع مذاکرات ایران و 5+1، گفت: در ساعت‌های پایانی مذاکرات که همه انتظار اعلام یک توافق را داشتند، ناگهان فضا متلاطم شد و خبرگزاری‌های جهان مخابره کردند که آمریکا زیر توافقاتش زده است و پرونده را به جای اول برگردانده و مذاکره با خطر شکست مواجه شده است.

نقدی با بیان اینکه بعضی ها از این خبر متعجب شدند اما برای آنها که ماهیت آمریکا را می شناسند، اصلاً عجیب و غریب نبود، اظهار داشت: در پاسخ این زیاده خواهی‌ها، دیپلمات‌های ما گفتند «آمریکا باید از دلبستگی عاطفی به تحریم ها، دست بکشد» که خیلی‌ها با پوزخند گفتند «مگر می شود یک کشور تعلق خاطر و دلبستگی عاطفی به یک مقررات داشته باشد و سوال می‌کردند که این واژه دلبستگی به تحریم یعنی چه؟».

وی در ادامه تاکید کرد: پاسخ این است که بله، آنچه دیپلماتهای ما در قالب الفاظ دیپلماتیک آن را دلبستگی عاطفی آمریکا به تحریم ها خوانده اند، به زبان غیر دیپلماتیک خودمان می شود همان که رهبر انقلاب فرمودند «کینه شتری» آمریکا.

وی در ادامه افزود: آمریکا 36 سال از مردم ایران سیلی خورده و می خواهد انتقام بگیرد؛ ژست های مسالمت جویانه ای هم که می گیرد از سر همین کینه شتری است؛ احساس می‌کند اینطوری می‌تواند بهتر ضربه بزند و خیلی طبیعی است که پای میز مذاکره هم همین کینه عود می کند و این تلاطم ها را بوجود می آورد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین امام خمینی (ره) را یک فقیه، یک فیلسوف، و یک عارف بزرگ الهی دانست و بیان کرد: وقتی ایشان آمریکا را شیطان بزرگ می نامد، این نامگذاری از روی سهو و خطا، یا یک تصادف نیست، بلکه معرفی ماهیت اصلی یک رژیم است.

وی با بیان اینکه شیطان بزرگ بودن آمریکا یک شعار نیست، افزود: آمریکا واقعاً شیطان است و فریب و نیرنگ و عهدشکنی از خصوصیات اصلی شیطان است. از خصوصیات دیگر شیطان آن است که وقتی با آدم ارتباط می گیرد تا او را به جهنم نبرد، دست بردار نیست. فلذا توافق پایان راه نیست، آغاز بهانه‌های شیطانی است و ما بعد از توافق هم هر روز شاهد بازی ها و بهانه جویی های جدید آمریکا خواهیم بود. آنها در هر مرحله تفسیر خودشان را ارائه خواهند داد و در همه موضوعات حتی بعد از توافق به اصطلاح دبه خواهند کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در پاسخ به این سوال که ممکن است کسی بگوید اگر اینطور است پس چرا توافق کنیم؟ تصریح کرد: بر خلاف تصور خیلی ها و تصور خود آمریکا، که فکر می کنند ایران برای بهبود شرایط اقتصادی به توافق نیاز دارد، واقعیت این است که نیاز ایران به مذاکره و توافق نه به خاطر این است که توافق موجب تحول در اقتصاد کشور می شود، بلکه دستاورد اصلی این مذاکرات برای ما، شناخت بهتر ماهیت آمریکاست. به این مذاکرات و توافق نیاز داریم. برای اینکه آنهایی که امر بر ایشان مشتبه شده، ماهیت آمریکا را بهتر بشناسند و همه به این یقین برسند که آمریکا به دنبال انتقام است نه تفاهم و کلید تحول اقتصادی و بهبود شرایط در دستان خود ماست نه در دست آمریکا.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: اگر اختیارات با دانایی و با غیرت آمیخته شود، همه چیز در کشور برای رسیدن به اقتصادی شکوفا که جهان را شگفت زده کند مهیاست و اگر این اتفاق نیافتد و نتوانیم با دانش و همت سرمایه های عظیمی را که در کشور داریم برای بهبود اقتصادی بکار گیریم صد توافق هم، گره از اقتصاد ما نخواهد گشود.

نقدی با اشاره به اعلام خروج هیأت آمریکایی از وین و تهدید برهم خوردن مذاکرات از سوی بعضی مقامات و رسانه های آمریکا و بعد باقی ماندن هیأت آنها در وین، اظهار داشت: این اعلام خروج و باقی ماندن در وین بدون کسب هیچ امتیازی از هیأت ایرانی و بدون آنکه کسی برای ماندن آنها درخواستی بکند، نشان داد که دست آمریکا کاملاً خالی است و این آخرین برگ آنها بود که به شکست مذاکرات و ترک وین، تهدید کردند.

وی در پایان تصریح کرد: حالا که دست آنها رو شده، با باقی ماندن آنها بر همه آشکار شد که هیچ اهرم دیگری ندارند؛ جا دارد که هیأت ایرانی بر مواضع خود در خصوص هفت هشت مورد اختلافی پافشاری کند و امتیاز صد درصدی این موارد را بگیرد. آمریکایی‌ها هیچ جایی جز وین ندارند که بروند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است