منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 188504
گروه :خبر
13940221000141_PhotoA

«حفسه کارا مصطفی» با اشاره به مانع‌تراشی و ممانعت واشنگتن از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح اتمی گفت: آمریکا به اسرائیل چراغ سبز نشان داده تا قابلیت استفاده از بمب‌های اتمی را داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک تحلیلگر انگلیسی تاکید کرد که ممانعت آمریکا از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی به معنای چراغ سبز آن به اسرائیل برای حمله اتمی است.

در حالی که اخیرا وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی ایران را به حمله اتمی تهدید کرده بود (+)، یک تحلیلگر غربی واشنگتن را به دلیل مانع شدن از خلع سلاح اتمی این رژیم مقصر و مشوق اصلی صهیونیستها می‌داند.

این در حالی است که نشست بازنگری در معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی(ان‌پی‌تی) در سازمان ملل در حالی که به دنبال تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی بود،‌با وتو و مخالفت آمریکا این طرح بی نتیجه ماند(جزئیات بیشتر).

 «حفسه کارا مصطفی» تحلیلگر ساکن پایتخت انگلیس در مصاحبه با «پرس‌تی‌وی» ممانعت آمریکا از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی را به معنای ادامه حمایت‌های بی چون و چرای واشنگتن از تل‌آویو خواند.

این تحلیلگر غربی گفت: «واشنگتن در حال ارائه این سیگنال است که اولویت اصلی آمریکا در خاورمیانه حفاظت از اسرائیل است و نه خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی».

وی همچنین افزود: «آمریکا به معنای واقعی کلمه به اسرائیل چراغ سبز داده تا در نهایت این امکان را داشته باشد علیه کشورهای عربی از بمبهای اتمی استفاده کند».

تحلیلگر ساکن انگلیس تاکید کرد که «آمریکا از اسرائیل که کشورهای منطقه را تهدید و اراضی آنها را اشغال کرده، در حال حمایت است و در آن واحد به خاطر فعالیتهای صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، بر تهران فشار می‌آورد این در حالی است که ایران هیچ قانون بین‌المللی را نقض نکرده و در 150 سال اخیر حتی یک جنگ هم آغاز نکرده است».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است