منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
شناسه خبر: 290564
گروه :خبر
13941215001008_PhotoA

روزنامه انگلیسی در گزارشی با اشاره به ۲۶۲۴ انفجار هسته‌ای بعد از جنگ جهانی دوم از آمریکا به عنوان تنها کشور بکاربرنده سلاح هسته‌ای علیه کشوری دیگر و اسرائیل به عنوان رژیمی که در خفا سلاح‌های هسته‌ای را آزمایش می‌کند، یاد کرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» امروز (شنبه) در گزارشی نوشت: از زمان ارتقا فن آوری هسته‌ای، 2624 مورد انفجار هسته‌ای صورت گرفته است.

این روزنامه با اشاره به نمایش قدرت هسته‌ای کره شمالی در ژانویه 2016 با آزمایش موفقیت آمیز چهارمین بمب هسته‌ای که منجر به زمین لرزه‌ای با قدرت 5.1 در مقیاس امواج درونی زمین شد، نوشت: کره شمالی در برهه فعلی آخرین کشوری است که فن‌آوری جنگ افزار هسته‌ای خود را بهبود بخشیده است.

در نقشه ای که یک شرکت انگلیسی به نام «اسری یوکی» تهیه کرده است، نشان می‌دهد که تمامی 2624 مورد آزمایش موفقیت آمیز بمب هسته‌ای از زمانی صورت گرفت که آمریکا فن‌آوری جنگ افزارهای هسته‌ای خود را در جنگ جهانی دوم توسعه داد.

بر اساس این گزارش، اولین آزمایش موفقیت آمیز بمب هسته‌ای قابل انفجار در تاریخ را ارتش امریکا در جولای 1945 به نام «ترینیتی تست» انجام داد.

آمریکا در اوت سال 1945 همچنین بمب‌های هسته‌ای را بر شهرهای هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن پرتاب کرد، بمب‌هایی که باعث مرگ نزدیک به 200 هزار نفر شد. این دو شهر تنها مکان‌هایی هستند که کماکان به عنوان محل بکارگیری جنگ افزارهای هسته‌ای شناخته می‌شوند هرچند که در طی سال‌ها آزمایش‌های موفق دیگر هسته‌ای نیز در سطح جهانی صورت پذیرفت.

این روزنامه به برخی آزمایش بمب هسته‌ای در طول سال‌های گذشته اشاره کرد است. از آزمایش سال 1952 انگلیس در آب‌های قلمروی استرالیا، انفجار سال 1960 فرانسه در بیابانی در الجزایر که سه مرتبه قوی‌تر از بمب پرتاب شده در ناکازاکی بود تا قوی‌ترین بمبی که تاکنون از سوی بشر آزمایش شده است ، بمب هسته‌ای «سزار بمب» روسیه ، که در سال 1961 با ماده انفجاری بسیار بزرگ 50 مگاتنی‌اش، پس از انفجار ابر قارچ مانندی به ارتفاع 7 مرتبه بلندتر از قله کوه اورست ایجاد کرد و 1500 مرتبه قوی‌تر از بمب‌های پرتاب شده بر ناکازاکی و هیروشیما بود.


ابر قارچی ناشی از انفجار اتمی

ایندیپندنت در خاتمه ضمن اشاره به انجام آزمایش‌های هسته‌ای مخفیانه از سوی رژیم اسرائیل و آفریقای جنوبی موارد علنی از سوی هند، پاکستان و چین نوشت: بزرگترین بمب هسته‌ای آزمایش شده از سوی ارتش آمریکا نیز بمب «کسل براو» نام داشت که عواقب ناشی از آن بر ساکنین جزایر مرجانی نزدیک آن انفجار باعث چون نقض عضو مادر زادی و تشنج شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است