منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۱
شناسه خبر: 260274
گروه :خبر
13940903000941_PhotoA

سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضد داعش در واکنش به آزادی شهر «الرمادی» تأکید کرد که آزادسازی این شهر نتیجه ماهها تلاش عراق و حمایت ائتلاف تحت رهبری آمریکا از عراق بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «استیو وارن» سخنگوی ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا علیه داعش ضمن ابراز خرسندی از آزادی کامل شهر «الرمادی»، تأکید کرد که آزادی این شهر نتیجه ماهها تلاش ارتش عراق بوده است.

پایگاه «السومریه نیوز» به نقل از فرماندهی مشترک عراق نوشت که الرمادی کاملا آزاد شده است و پرچم عراق بر فراز مجتمع ساختمانهای دولتی در مرکز این شهر برافراشته شده است.

از روز گذشته اخبار بسیاری درباره پیشروی‌های نیروهای مسلح عراقی شامل ارتش و عشائر اهل سنت در شهر الرمادی منتشر شد و چند روزی است که با فرار جمعی تکفیری‌های داعش، این شهر کاملا در قبضه قدرت نیروهای عراقی است اما وجود تله‌های انفجاری و معابر و منازل بمب‌گذاری شده مانع از اعلام رسمی آزادسازی کامل الرمادی شده است. امروز نیز نیروهای مسلح عراقی تلاش کردند در دو محور شرقی و غربی شهر، تکفیری‌های داعش را محاصره کنند.

وارن در بیانیه‌ای درباره خبر آزادی کامل الرمادی گفت: «ما به نیروهای امنیتی عراق برای تداوم موفقیت مقابل داعش در الرمادی تبریک می‌گوییم. پاکسازی مرکز دولتی، یک دستاورد چشمگیر است و این نتیجه ماهها تلاش ارتش عراق، سرویس مبارزه با تروریسم، نیروی هوایی عراق و پلیس فدرال و مبارزان قبایل است».

علیرغم آنکه ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا علیه داعش، دستاورد چندانی نداشته‌ است، وارن مدعی شد: «ائتلاف به صورت ثابت قدم از دولت عراق حمایت کرده است و آنها را قادر ساخته که با داعش مقابله کنند و بر آنها پیروز شوند. حمایت ائتلاف شامل 630 حمله هوایی، آموزش چندین گردان ارتش عراق و نیروهای پلیس محلی که در رمادی مبارزه می‌کنند، بوده است«.

وی ادامه داد که تجهیزات مهندسی پیشرفته که ائتلاف به ارتش عراق برای پاکسازی مین‌ها داده به همراه مشاوره و کمک‌ در مقرهای فرماندهی عراق نقش زیادی در پیروزی ارتش عراق در الرمادی داشته است.

وارن تأکید کرد: «موفقیت امروز یک لحظه افتخارآمیزی برای عراق است. ائتلاف به حمایت از دولت عراق برای بازگرداندن غیرنظامیان به شهر الرمادی و ادامه مبارزه با داعش در دیگر مناطق عراق ادامه می‌دهد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است