منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
شناسه خبر: 324871
گروه :خبر
13941204000989_PhotoA

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بارها تعهدات نوشته‌شده در متن برجام را زیرپا گذاشته‌اند، گفت: برداشت اموال ایران یک دزدی و راهزنی آشکار بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه درخصوص برداشت دو میلیارد دلار از اموال ایران بر اساس رأی دیوان عالی آمریکا گفت: البته از طرف دولت، وزارت امور خارجه و همچنین دادستانی کل کشور اقدامات خوبی در جهت محکوم کردن این دزدی آمریکایی‌ها انجام شده است.

وی افزود: کاری که آمریکایی‌ها کردند از لحاظ حقوق بین‌الملل برخلاف مقررات بین‌الملل بوده است و البته از لحاظ ضدیت با روح برجام هم می‌توان آن را بررسی کرد.

وی گفت: در متن برجام آمده است که همه افراد توصیه شده است که از انجام هرگونه اقدامی که باعث بی اعتمادی دو طرف می‌شود خودداری کنند و این کار دولت آمریکا به طور قطع باعث بی اعتمادی ما نسبت به آن‌ها شده است.

جواد لاریجانی گفت: البته این اولین بار نیست که آمریکایی‌ها برجام را نقض کرده و آن را زیر پا گذاشتند بلکه مواردی بسیاری از این موضوع می‌توان یافت برای مثال قرار نبود ما تعهداتمان را یک باره و تمام و کمال انجام دهیم و آن وقت آنها قطره قطره تعهداتشان را انجام دهند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت اگر قرار بود صرفا در اجرای برجام مسئولین دو طرف دستور دهند و هیچ کاری از پیش برده نشود ما هم فقط دستور می‌دادیم که قلب رآکتور پر شود اما براساس سیاست قطره چکانی غربی‌ها 5 سال اجرای این دستور را کش می‌دادیم.

وی افزود: طرف آمریکایی ادعا می‌کند که دستور داده است تحریم‌ها برداشته شود یا پول‌های بلوکه شده پرداخت شود یا بانک‌ها با ما مراوده مالی داشته باشند اما در اصل همه اینها در حد دستور مانده و اجرایی نشده است.

جواد لاریجانی گفت: البته من معتقدم که ما باید پیش بینی این بدعهدی و عدم تعهدات غربی‌ها را می‌کردیم و می‌دانستیم که ما با یک طرف بدقول روبرو هستیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی پرسید آیا به نظر شما تلاش‌های دولت کافی بوده یا خیر گفت: تلاش‌های دولت قابل تقدیر بوده است منتها آن چیزی که مهم است این است که باید این تلاش‌ها ادامه پیدا کند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا به نظر شما این تلاش‌ها به نتیجه می‌رسند و آمریکایی‌ها این پول‌های برداشته شده را پس خواهند داد یا خیر گفت: من معتقدم اگر غربی‌ها و آمریکا قاطعیت ایران را در مقابل این رفتار زشتشان ببینند و متوجه شوند که این رفتار باعث شده که ما نسبت به آن‌ها بی اعتماد شده‌ایم قطعا از این اقدام خود منصرف خواهند شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر