منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
شناسه خبر: 177363
گروه :خبر
9815f825-e53c-4a78-a60c-f230af40d1e1

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گزارش متولیان زکات استان و کشور را امیدوار کننده دانست و تصریح کرد: اهتمام مردم به پرداخت زکات نشان از ایمان مردم دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور در همایش منطقه‌ای زکات بر لزوم همراهی مردم و مسئولین در پرداختن به کارهای جمعی تأکید کرد.

وی افزود: در طول تاریخ انقلاب مردم نشان داده‌اند که هر کجا دو عنصر مردم و مسئولین در کنار یکدیگر قرار گرفتند کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده‌اند و در این خصوص می‌توان به دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

حسینی بوشهری موفقیت تیم مذاکره کننده کشور را در گفتگو با شش کشور قدرتمند دنیا نشان از عزم عمومی جامعه در حمایت از مسئولین دانست و افزود: اقتدار امروز کشور نتیجه همدلی مردم و مسئولین است و اگر این همراهی‌ها وجود نداشت فرزندان کشور نمی‌توانستند به این راحتی اهداف نظام را در قالب مذاکرات پیش ببرند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: بی تفاوتی و سهل انگاری در امور باعث عقب گرد جامعه می‌شود که اسلام همواره ما را به انجام کارهای گروهی دعوت کرده است و در این زمینه پرداخت زکات را می‌توان به یکی از نمونه‌های عزم جمعی در پیشبرد اهداف توسعه و پیشرفت جامعه عنوان کرد.

حسینی بوشهری گزارش متولیان زکات استان و کشور را امیدوار کننده دانست و تصریح کرد: اهتمام مردم به پرداخت زکات نشان از ایمان مردم دارد و در این مسیر گام‌های خوبی برداشته شده و طرح‌های خوبی نیز به انجام رسیده است.

عضو خبرگان رهبری گفت: اسلام نگاه زیبایی به بشریت دارد و در کنار رساندن انسان به کمال از طریق دعوت به نماز موضوع زکات، صدقات و انفاق مال توسط کسانی که از نظر مالی امکاناتی دارند را مطرح می کند تا هر دو بخش زندگی انسان مورد توجه قرار گرفته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور کار فرهنگی در خصوص زکات را یکی از موضوعات مهم در نهادینه کردن فرهنگ زکات دانست و خاطر نشان کرد: تاریخ نشان داده هر جا کار فرهنگی مستمری صورت گرفته مردم استقبال خوبی نشان داده‌اند و مسأله زکات نیز مستثنی نیست.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است