منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 366774
گروه :خبر
%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه هدف از زندگی مشترک رسیدن به آرامش است ، اگر می خواهید همسرتان همچون شما فکر کرده و راه زندگی اش را از همان مسیری برگزیند که شما انتخاب کرده اید ، او را غرق در محبت کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه حامی زاده ، کارشناس مسائل خانواده در گفتگو با خبرنگار سوریاس ؛ با بیان اینکه ، هدف از زندگی مشترک رسیدن به آرامش است گفت :اگر می خواهید همسرتان همچون شما فکر کند و راه زندگی اش را از همان مسیری برگزیند که شما انتخاب کرده اید ، او را غرق در محبت کنید .

وی افزود : زنگ خطر را بشنویم ، خطر کمین کرده ، خطر خود ما هستیم از خود فرار نکنیم که بی فایده است بر خود بتازید که علاج درد است ، صدای خطر را بهتر بشنوید ؛ چرا از هر چهار ازدواج یک ازدواج به طلاق می انجامد ؟ چرا عمده ترین دلیل طلاق عدم تفاهم میان زن و شوهر ها عنوان می شود ؟ چرا آمار طلاق عاطفی در کشور 53 درصد است ؟ می دانید طلاق عاطفی یعنی چه ؟ یعنی زن و شوهر برای جدایی به دادگاه مراجعه نکرده است اما به هم علاقه ندارند و خوراکشان تنس و دعواست .

کارشناس مسائل خانواده همچنین، بر قواعد زندگی مشترک تاکید کرد و گفت: همسران باید نظام و قوانین حاکم بر یک زندگی مشترک موفق آشنا باشند  تا به کمک آن بتواند رابطه ی میان خود و همسرش را مدیریت کند و نتیجه ی مدیریت این چنینی ، پیش گیری از مشکلاتی است که گریبانگر بسیاری از خانواده هاست همچنین
از سویی دیگر کسی که با این قواعد آشنا باشد ، می تواند در مواجهه با مشکلات به گونه ای عمل کند که بنیان زندگی او دچار تزلزل نشود .

این کارشناس خانواده گفت : ما معتقدیم که دین برای اداره زندگی مشترک کافی است ؛ اگر کسی به آنچه در دین آمده عمل کند در زندگی خود به این بن بست نخواهد رسید و محیط یک خانواده را مملو از صفا و صمیمیت کند .

حامی زاده با طرح پرسش های گفت : نشانه ی موفقیت در زندگی مشترک چیست ؟باید دید هدف از زندگی مشترک چیست ؟ از نگاه قرآن ، هدف از زندگی مشترک رسیدن به آرامش است . محبت نیز از عوامل تاثیر گذار در یکی کردن هدفهاست . اگر می خواهید همسرتان همچون شما فکر کرده و راه زندگی اش را از همان مسیری برگزیند که شما انتخاب کرده اید ، او را غرق در محبت کنید .

وی در خصوص هم کف بودن زوج ها اشاره کرد و  تصریح کرد: در صورتی که در دوران عقد هستید ، عروسی را به تاخیر بیندازید و تا وقتی هم که مطمئن نشده اید که به کفویت رسیده اید زندگی مشترک خود را آغاز نکنید ،اگر هم زندگی مشترکتان را آغاز کرده اید قبل از هر چیز به طلاق فکر نکنید ، طلاق آخرین راه است ، یادتان نرود که گاهی ما اشتباه می کنیم و اختلاف را دلیل بر عدم کفویت می گیریم اختلاف ، امری عادی است که حتی ممکن است بین دو نفر که کفو هم هستند ایجاد شود .

وی در ادامه  افزود : حتما با مشاوری امین و متعهد مشکلاتتان را در میان بگذارید او بهتر می تواند کفویت و عدم کفویت شما را تشخیص دهد ، کفویت را می توان در دوران عقد یا عروسی ایجاد کردو یکی از اصلی ترین سفارش ها برای ایجاد کفویت گفتگو است ، اگر کفویت بود قدر این کفویت را بدانید و از آن برای رشد و شکوفایی انسانی خود استفاده کنید ؛کفویت سرمایه است اگر سرمایه به خوبی استفاده کنید رشد و در طول زندگی روز به روز به تفاهم و هم تایی شما افزوده می شود و اگر از این سرمایه به خوبی استفاده نکنید ممکن است روز ی آن را از دست بدهید .

وی افزود :  یکی از مشکلات زندگی مشترک نداشتن معیار ثابت و مشخص برای تفاوت و تصمیم گیری است و مهم ترین معیار متغییر خواست مردم است متاسفانه بسیاری از زندگیها ، آغاز و انجامشان بر اساس خواست مردم است در این که چه همسری را انتخاب کنیم ، چگونه مراسم عقد و عروسی بگیریم و… و آن زندگی که خواست مردم تعیین کننده ی مسیرش باشد ، هیچ گاه به نقطه ی خوش بختی و آرامش نخواهد رسید و متاسفانه گاهی به قدری در تن دادن به خواست مردم پیش روی می کنیم که حتی حاضریم بر خلاف عقاید خود عمل کرده ، اما نظر مردم را جلب کنیم یعنی دینمان را به دنیایی دیگران بدهیم در معارف دینی چنین کسی را بدبخت ترین مردم معرفی شده است .

وی در ادامه، به عوامل تقویت کننده زندگی مشترک اشاره کرد و گفت: وقتی زن و شوهر خلقیات متفاوتی داشته باشند ، بنای سازش هم نخواهند داشت و موافق بودن در عقاید و اخلاق ، موجب میشود بسیاری از دغدغه های زائد از زندگی انسان بیرون رفته و دل انسان مشغولیتهایی بیش از آنچه مربوط به هدف آفرینش او می شود نداشته باشد و خلقیات متفاوت یعنی آنچه مرا عصبانی می کند ، در همسرم حالت خاصی ایجاد نکرده و یا حتی حالتی متضاد با حالت من تولید کند اگر من نسبت به مساله ای حساسیت مثبت دارم همسرم نسبت به آن بی قید بود و یا حساسیت منفی داشته باشد ، اگر چیزی به من احساس خوش بختی می دهد به همسرم احساس خاصی نداد یا احساس بدبختی بدهد معمولا خلقیات ریشه در عقاید دارد وقتی نوع نگرش زن و مرد به دین و خدا و زندگی و آخرت و … متفاوت باشد در بسیاری از نقاط زندگی نمی توان موفقیت لازم را در آن کار کسب کرد ، باور کرده ایم که برای یادگیری برخی از این مهارت ها باید وقت ویژه صرف کرد ، اما نمی دانم چرا بسیاری از ما هنوز به این باور نرسیده ایم که زندگی مشترک یکی از بزرگ ترین اتفاق های زندگی هر انسانی بوده و موفقیت در این آزمون حیاتی نیازمند به یادگیری مهارت های خاص آن است . 

انتهای گفتگو /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد