منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۳۳
شناسه خبر: 291172
گروه :خبر
index

مدیر اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به زیر ساخت های ایجاد شده در حوزه مسافرت های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی 41 فروند شناور در مسیرهای غرب استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود صابری، مدیر اداره بنادر و دریانوردیغرب هرمزگان با اشاره به آخرین وضعیت خطوط مسافـری دریایـی غـرب استان، اظهار کرد: بر اساس آخرین اقدامات صورت گرفته تاکنون، 27 فروند لندینگ کرافت و 14 شناور مسافری با ظرفیت 2هزار و318 صندلی و قابلیت حمل یکهزار و 160 دستگاه خودرو جهت تردد روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش، ابوموسی و بلعکس اعلام آمادگی کرده اند.

 

وی افزود: از این تعداد، دو فروند شناور “رو-رو” با ظرفیت 600 مسافر و 120 دستگاه خودرو و تعداد 1 فروند شناور مسافری در مسیر ابوموسی به ظرفیت 88 نفر مسافر در بندر لنگه فعال است.

 

صابری اظهار کرد: ناوگان بندر چارک با تعداد 25 فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت متوسط 40 خودرو و تعداد 10 فروند شناور مسافری با ظرفیت جابجایی یکهزار و 380 نفر پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.

 

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندر لنگه تصریح کرد: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت 40 خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 250 نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.

این مقام مسئول از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزیره کیش حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند.

صابری مسیرهای  بندر چارک – جزیره کیش (حمل خودرو  و مسافر) با مسافت دریایی 17 مایل ،مسیر دریایی بندر لنگه – جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) با مسافت 53 مایل و مسیر بندر آفتاب – جزیره کیش(حمل خودرو و مسافر) با مسافت 9.9 مایل را به عنوان سه مسیر دریایی مجاز در غرب هرمزگان دانست.

وی اضافه کرد: مسیر دریایی بندرلنگه-ابوموسی نیز با مسافت 42 مایل برای حمل مسافر در طرح نوروزی سال 95 پیش بینی شده است.

صابری در مورد پایانه های مسافری غرب هرمزگان گفت: با نظارت مستمر بر پایانه مسافری بندرلنگه که توسط بخش خصوصی و شرکت کشتیرانی والفجر مورد بهره برداری قرار دارد، کیفیت خدمات دهی در این پایانه دریایی بهبود یافته و این سالن 350 نفری آماده پذیرایی شایسته از مسافران است.

وی افزود: سالن های مسافری و نوساز بنادر چارک و آفتاب هر کدام به ترتیب با ظرفیت 320 و 300 نفر همه روزه پذیرای مسافران است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت خواهند کرد، گفت: تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات دهی مطلوب و ایمن در ایام نوروز فروگذار نخواهند کرد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است