منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۱
شناسه خبر: 279734
گروه :خبر
13941120000804_PhotoA

ارتش و نیروهای مردمی یمن برای مقابله با نفوذ شبه‌نظامیان وابسته به عربستان از شمال شرق پایتخت کاملا آماده هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛

چند روز است که منابع خبری وابسته به امپراتوری رسانه‌ای سعودی در منطقه، خبر از پیشروی نظامیان وابسته به عربستان به سمت شمال شرق صنعاء می‌دهند.

این رسانه‌ها با این ادعا که نیروها در حال نزدیک شدن به صنعاء هستند، می‌گویند که تا چند روز دیگر به صنعاء خواهند رسید؛ ادعایی که چند ماه است تکرار می‌شود.

همزمان «خالد بحاح» معاون «عبدربه منصور هادی»‌رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن در امارات اذعان کرد که وضعیت یمن بسیار سخت است و از متحدان عربستان خواست تا کمک کنند تا نیروهای ائتلاف سعودی در تعز راه خلاصی بیابند.

در زیر تصاویری از بخشی از آمادگی ارتش و کمیته‌های مردمی برای مقابله با هرگونه نفوذ عربستان از شمال شرق صنعاء، از جمله از سمت استان جوف که با عربستان هم‌مرز است، مشاهده می‌کنید.

و پس از عکس‌ها نگاهی می‌کنیم به محورهای اصلی درگیری در یمن.

در همین ارتباط، پیش از ظهر امروز (سه شنبه) نیروهای «عبد ربه منصورهادی» با پشتیبانی هوایی ائتلاف سعودی توانستند در منطقه «خب و الشعف» در استان «الجوف» پایگاه «الخنجر» را به کنترل خود درآورند.

به نوشته پایگاه خبری «اسلام الیوم»، نیروهای منصورهادی همچنین توانستند کنترل سه کیلومتر مربع از راههای اصلی منطقه «خب و الشعف» را در دست بگیرند.

محورهای اصلی درگیری در یمن

درگیری‌ها در محور شمال شرق استان صنعاء بشدت جریان دارد و سعودی‌ها سعی دارند تا به داخل این استان نفوذ کنند، اما با مقاومت سرسختانه نیروهای انصارالله و ارتش یمن مواجه شده‌اند.

اما خطوط مقدم درگیری اصلی در یمن که ارتش یمن و انصارالله عربستان را در آن زمینگیر کرده‌اند، به قرار زیر است:

– محور شرق صنعاء در استان مأرب که ائتلاف سعودی پشت خط دفاعی انصارالله زمینگیر شده است و چند ماه است موفق به نفوذ نشده است (نقشه زیر).

– محور شمال شرق در استان جوف که عربستان با خرید شیوخ برخی قبایل تلاش می‌کند خود را به صنعاء نزدیک کند و تا اندازه‌ای در این امر موفق بوده. البته انصارالله خط دفاعی را در مرز صنعاء قرار داده است (نقشه زیر).

– محور شمال غرب صنعاء، استان حجه که بر خلاف جنگ روانی رسانه‌های سعودی، ائتلاف عربستان با آتش سنگین هوایی هم موفق نشده از این سمت به پایتخت نزدیک شود.

– محور جنوب غرب در استان تعز که نیروهای ائتلاف سعودی عملا در تنگنا افتاده‌اند و حتی تلاش کردند در مذاکرات سیاسی در سوئیس، راه تنفسی برای خود به بهانه ورود کمک‌های انسانی به این استان برای خود باز کنند.

اندازه بزرگ‌تر نقشه در اینجا  

تاکنون ارتش یمن و انصارالله در هیچ یک از این محورها اجازه پیشروی به ائتلاف سعودی را نداده‌اند و در مقابل در جبهه جنوبی عربستان در نجران و عسیر و جازان، اهداف نظامی خوبی را تحت کنترل در آورده‌اند که بزودی این مسئله در گزارشی دقیق‌تر به مخاطبان ارائه خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان