منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 344689
گروه :خبر
57313980

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن و انجام یک حرکت عظیم و تبدیل فضای دانشگاه عالی دفاع ملی به فضای دینی و انقلابی همرنگ با آرمان‌ها و خواسته‌ ملت ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از ایسنا؛سردارسرلشکر پاسدار محمد باقری در همایشی که با حضور فرماندهان و مقامات عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه عالی دفاع ملی به عنوان عالی ترین مرکز آموزش و پرورش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بیانات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری جایگاه ویژه‌ای دارد و این جایگاه در اساسنامه و تمامی مراتبی که برای دانشگاه ترسیم شده دیده شده و منقوش است.

وی ادامه داد: مهمترین نکاتی که معظم له از دانشگاه عالی دفاع ملی انتظار داشتند آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن و انجام یک حرکت عظیم و تبدیل فضای دانشگاه به فضای دینی و انقلابی همرنگ با آرمان ها و خواسته‌های ملت ایران و هم‌چنین رساندن نیروهای مسلح به هویت حقیقی خود شامل مجموعه‌ای از دانش، معرفت، توانایی، ‌روحیه، ایمان و آگاهی از مسائل جاری کشور، مسائل جهان، ویژگی های نظام سلطه، ضرورت و نحوه دفاع از کشور و آگاهی از تهدیدات موجود نسبت به نظام و انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌ ما خدا را شکر می‌کنیم در نظامی زندگی می‌کنیم که در دوران دفاع مقدس و پس از آن در برابر تجاوزات صورت گرفته با تهدیدات متنوع و متکثر مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران بدون وابستگی به خارج و با فکر انقلابی جوانان خودش و کارکنان نیروهای مسلح تحت رهبری فرمانده معظم کل قوا راهبرد تدوین کرده و راهکارهای اجرایی را  دنبال، طراحی و اجرا کرده باز دارندگی را به نحو احسن عملی کرده به نحوی که به اعتراف دشمن بارها اراده تجاوز و تهاجم به این کشور را کرده‌اند اما در محاسبه هزینه و فایده به نتیجه نرسیدند اما آیا این عملکرد سی و چند ساله نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سطوح عالی و راهبردی تبدیل به دانش مکتوب و قابل تدریس و قابل آموزش  در دانشگاه عالی دفاع ملی شده است؟

باقری افزود:‌ هر چند بخش مهمی از این کار انجام شده ولی این وظیفه و رسالتی بر دوش دانشگاه بوده و همراهی مجدانه سازمان نیروهای مسلح و معاونت های ستاد کل و قرارگاه خام (ص) ضروری است که این تجربیات به رشته تحریر در بیاید و در دانشگاه تدریس شود.

رئیس هیأت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به اهمیت ارتقا تعامل دانشگاه با معاونت‌های ستاد کل و سازمان های عهده نیروهای مسلح، گفت: بنده به عنوان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برابر امر موکد فرمانده معظم کل قوا مامور به ارتقا و این تعامل هستم و این دستور مربوط به همه بخش‌های ستاد کل از جمله دانشگاه عالی دفاع ملی است. بحمد الله پتانسیل و توانایی و تجربه بسیار زیادی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و بایستی از این توانایی ها به خوبی استفاده کرد.

وی گفت: این که به لحاظ ساختار ظاهری دانشگاه دفاع ملی در مجموعه ستاد کل است و سازمان های فرماندهی که مجموعه جدایی دارند مانع این نمی‌شود که یک همکاری به هم پیوسته علمی، آموزشی و پژوهشی بین این مجموعه ها صورت گیرد. هم‌چنین در معاونت های ستاد کل و مجموعه های مرتبط هم توانایی های خوبی وجود دارد که ان‌شاء‌الله  سردار وحیدی به عنوان رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی بتوانند با روحیه تعاملی که دارند و هم‌چنین متقابلا سازمان ها و معاونت‌ها ستاد کل ما شاهد ارتقا این تعامل و همکاری و همفکری باشیم.

باقری  گفت:‌مطلب دیگری که انتظار می‌رود نکته ای است که فرمانده کل قوا در حکم خود به اینجانب تاکید فرمودند. ایشان جدای از مسأله توجه به ارتقا توان و آمادگی رزمی و آمادگی پاسخگویی به هر نوع تهدید که در حکم درج فرمودند، مساله عمل انقلابی را در حکم شان تصریح فرمودند.

وی خاطرنشان کرد: مدتی است فرماندهی معظم کل قوا خطاب به همه اقشار ملت ایران و مسئولان نظام این نکته را متذکر می‌شوند که با گذشت یک نسل از انقلاب اسلامی (اگر یک نسل را حدود ۳۴-۳۵ سال در نظر بگیریم) نیاز است که یک بازخوانی و تذکر مجدد و باز تعریف مفاهیم انقلاب، دلایل و ضرورت انقلاب اسلامی و ضرورت تداوم و ارتقاء‌ویژگی ها در انقلاب اسلامی داشته باشیم. این کاری است که دانشگاه عالی دفاع ملی به خوبی می‌تواند در آن به اینجانب و همکارانم و همه نیروهای مسلح کمک کند. این عمل انقلابی چه شاخص هایی دارد؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه انتظاراتی می‌رود از سطوح مختلف رئیس ستاد کل اعضا و بخش های ستاد کل، فرماندهان و بخش های سازمان های نیروهای مسلح؟

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نیروهای مسلح به عنوان یکی از بخش هایی که مستقیما به مقام معظم رهبری متصل هستند یا شاید بگویم مهمترین بخش از مجموعه های متصل به ایشان مانند سایر موارد بایستی پیشگام و پیشقدم در این باشند که هم بتوانند عمل انقلابی، روحیه انقلابی، نظام انقلابی را بازتعریف درست علمی کنند و هم در اجرا و عمل به آن پیشقدم باشند. طبیعتا انسان درطول عمر و گذر زمان ممکن است دچار غفلت شود و تذکر و تاکید مجدد می‌تواند اصلاحات لازم را در مسیر حرکت انسان و سازمان های انسان محورمان ایجاد کند این انتظاری است که از دانشگاه می‌رود.

انتهای پیام

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است