منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
شناسه خبر: 308726
گروه :خبر
hormoz

دور دوم انتخابات مجلس دهم، جمعه دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود، جریانهای سیاسی برای افزایش کرسی های خود در مجلس دهم در تلاشند، در این میان اصلاح طلبان با برد سی نفری در تهران و نتایج متفاوت در سایر نقاط کشور سعی دارند کمبود کرسی های خود برای تشکیل ائتلاف اکثریت مجلس را از دیگر حوزه های انتخابیه جبران کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عارف مدعی شده است که باید با حضور مردم انتخابات را تهرانیزه کنیم، در نگاه اول شاید عارف بدنبال تکرار پیروزی تهران در کرسی های باقی مانده است اما در کنار هم نهادن نوع نگاه لیبرال ها و سخنان امروز عارف این نکته مستتر است که نگاه پایتخت نشینان به سایر نقاط کشور همان بحث عقب ماندگی و نیاز به دیکته برای توسعه سیاسی مدنظر اصلاح طلبان است، حال باید دید که آیا تبریز دیکته سیاسی تهران برای خود را خواهد پذیرفت یا نه؟!

آماده باش تهران برای فتح تبریز/عارف: باید انتخابات را تهرانیزه کنیم!

به گزارش ائل، دور دوم انتخابات مجلس دهم، جمعه دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود، جریانهای سیاسی برای افزایش کرسی های خود در مجلس دهم در تلاشند، در این میان اصلاح طلبان با برد سی نفری در تهران و نتایج متفاوت در سایر نقاط کشور سعی دارند کمبود کرسی های خود برای تشکیل ائتلاف اکثریت مجلس را از دیگر حوزه های انتخابیه جبران کنند. اصلاح طلبان پس از پیروزی در تهران آرای سایر نقاط کشور که  در اکثر حالات همراه با اصولگرایان و مستقلین بود را به سخره گرفتند و نتایج انتخابات سایر نقاط کشور را حاصل عقب ماندگی سیاسی اعلام کردند و این حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران بود که این نوع تفکر جریان سیاسی لیبرال و غربگرا را علنی و رسانه ای کرد.

او چنین می گوید: اکنون می‌توان شاخص توسعه سیاسی ایران در تهران را 100، در مراکز استان‌ها 50 و در شهرستان‌ها 30 در نظر گرفت. ظرف 10 سال آینده توسعه‌یافتگی سیاسی به سراسر ایران سرایت می‌کند و مردم می‌آموزند به جای تکیه بر شناخت خود به سمت انتخاب بسته‌های سیاسی پیش بروند.

برهمین اساس در نظر لیبرالها و اصلاح طلبان کسانی که به آنها و بسته سیاسی آنها رای نداده اند دچار عقب ماندگی سیاسی هستند و باید برای توسعه یافته بودن به بسته سیاسی آنان رای دهند، حال در آستانه دور دوم اصلاح طلبان درصددند با سفر به شهرستانها توسعه سیاسی مورد نظر خود را برای آنان ارمغان بیاورند تا شاید گماشته های خود در لیست امید را برای ادامه نقش آفرینی در بسته سیاسی خود در کرسی های مجلس شاهد باشند.

برخلاف تصور اصلاح طلبان در دور اول مبنی بر احتمال زیاد برتری خاص لیست امید در تبریز با شکست مواجه شد، پزشکیان از لیست امید اما با استقلال شخصیت سیاسی که همگان بدان اذعان دارند و بیگی استاندار دولت نهم و دهم با هجمه ای از تخریب های چندساله، دو راه یافته دور اول انتخابات از تبریز می شوند تا تکلیف چهار کرسی در دور دوم مشخص شود. اکنون اصلاح طلبان برای ایجاد توسعه سیاسی در تبریز و حوزه های انتخابیه باقی مانده آذربایجان شرقی  می خواهند از نفرات گماشته خود  در لیست امیدحمایت کنند. لیست زیر نشان گر برنامه خاص اصلاح طلبان تهران نشین برای تبریز است. جالب اینکه در سایر استانها حضور اصلاح طلبان بسیار کمرنگ از تبریز خواهد بود.

Image title

نفرات لیست امید تبریز، امروز به همراه عارف به دیدار سید حسن خمینی و تجدید بیعت با امام راحل شتافتند و گویا پس از آن به دیدار آیت الله هاشمی نیز رفته اند، نکته مهم سخنان     امروز عارف در حرم امام راحل است، او مدعی شده است که باید با حضور مردم انتخابات را تهرانیزه کنیم، در نگاه اول شاید عارف بدنبال تکرار پیروزی تهران در کرسی های باقی مانده است اما در کنار هم نهادن نوع نگاه لیبرال ها و سخنان امروز عارف این نکته مستتر است که نگاه پایتخت نشینان به سایر نقاط کشور همان بحث عقب ماندگی و نیاز به دیکته برای توسعه سیاسی مدنظر اصلاح طلبان است، حال باید دید که آیا تبریز دیکته سیاسی تهران برای خود را خواهد پذیرفت یا نه؟!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان