منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۴
شناسه خبر: 187664
گروه :خبر
13940203000210_PhotoA

پس از تهدیدات هفته جاری داعش مبنی بر هدف قرار دادن شهرهای مقدس عراق، پلیس کربلا تدابیر ویژه نظامی در این شهر اعمال کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس از اینکه «ابوبکر بغدادی» سرکرده گروهک داعش تهدید کرد وارد کربلا خواهد شد و مراقد دینی آن را نابود خواهد کرد «غائم المنکوشی» رئیس پلیس کربلا افزایش تدابیر امنیتی در این شهر را اعلام کرد.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «السومریه»، اینگونه تهدیدات بغدادی جدید نیست اما  پلیس کربلا این بار تدابیر شدید امنیتی را اعمال و تا کنون 6 فرد مشکوک را بر اساس ماده چهار (قانون مبارزه با) تروریسم بازداشت کرده است.

المنکوشی در سخنانی گفت: استان کربلا یک استان مرزی و دارای مرزهای وسیعی است و طرح کنونی برای حمایت از آن ویژه و شامل تمرکز بر تمام مناطق  و پوشش امنیتی آنهاست.

وی افزود: گروه‌های از نیروهای «حشد شعبی» (ارتش مردمی) در مرزهای غربی کربلا مستقر شده‌اند و آماده دفاع از کربلا در مقابله هر حمله احتمالی داعش هستند.

شبکه رسمی عراق نیز با انتشار گزارشی تصویری، نظر برخی ساکنان کربلا را جویا شد. یک شهروند استان کربلا در پاسخ به این تهدید داعش گفت: ابوبکر البغدادی کیست که بخواهد کربلا را تهدید کند؟. شهروند دیگری گفت: مردم برای دفاع از مقدسات خود آماده‌اند.

گروهک تکفیری داعش هفته جاری با اننتشار ویدئویی مدعی شد شهرهای شیعه نشین کربلا را مورد هدف قرار خواهد داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است