منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
شناسه خبر: 186046
گروه :خبر

یکی از مراجع تقلید گفت: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشک از شراب عوض می‌کردند، اینان نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای اتاق فکر بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم اخلاص را سرمایه اصلی، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: جریانِ انقلاب اسلامی از حوزه و مرجعیت دینی آغاز شد؛ لذا بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی به این دلیل سامان نپذیرفت که مرجعیت و روحانیتی مانند کشور ما در اختیار نداشتند؛ اگرچه کشته‌های بسیاری در این راه دادند اما نتوانستند به موفقیت کامل دست پیدا کنند. امیدواریم صدرو انقلاب اسلامی به این معنا باشد که همه آنها احیا شوند.

وی انقلاب اسلامی را انقلابی الهی دانستند و بیان کرد: جریان انقلاب اسلامی یک امر سیاسی و حزبی نیست و نمی‌توان گفت این انقلاب به شخص خاصی یا گروه و حزب خاصی وابسته است. هرگاه قرآن و عترت را پشتوانه انقلاب بدانیم، جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از معصوم علیه‌السلام در خصوص شرک، خاطرنشان کرد: از وجود معصوم (ع) سوال شد که آیه «وَمَا یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلَّا وَهُمْ مُشْرِکُونَ» چه مصداقی دارد، حضرت در جواب فرمودند همان افرادی که در کنار خدا به افراد دیگر هم ایمان دارند، به عبارت دیگر افرادی که می‌گویند اول خدا و دوم فلان شخص می‌تواند این مشکل خاص را حل کند در حقیقت گرفتار نوعی شرک هستند چراکه همه امور از ابتدا تا انتها به دست خداست.

آیت‌الله جوادی آملی در فراز دیگری از فرمایشات خود به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن اشاره و ضمن محکوم کردن این جنایات، اظهار کرد: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشکی از شراب عوض می‌کردند، اینان از نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری