منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 180338
گروه :خبر
index

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه حاکمان آل سعود با حمله به یمن آبروی خود را در جهان بردند،تاکید کرد: کشتار هزاران کودک بی گناه توسط آل سعود ننگی در تاریخ بشریت که در جوامع وحشی نیز سابقه ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی  نماز جمعه با اشاره به  بالا رفتن سن ازدواج جوانان گفت:یکی از عوامل افزایش فساد در جامعه تاخیر در ازدواج جوانان است .

وی افزود:خانواده باید  نسبت به دخالت بی جا در امور زندگی جوانان خودداری کنند و به با سخت گیری های نا بجا مانع ازدواج جوانان نشوند.

 

نعیم آبادی با اشاره به اعمال وحشیانه  سعودی ها و حمله به یمن تصریح کرد:افرادی که خود را شریف و خادمین حرمین می دانند با حمله به کشور فقیری مانند یمن باعث شهادت هزاران جوان تخریب منازل مردم آن کشور شده اند.

وی با بیان اینکه  حاکمان  آل سعود با این اقدامشان آبروی خود را در جهان بردند،تاکید کرد: کشتار هزاران کودک بی گناه  توسط آل سعود ننگی در تاریخ بشریت که در جوامع وحشی نیز سابقه ندارد.

 

 

امام جمعه بندرعباس در پایان با انتقاد به ساخت و سازهای بی رویه در کنار ساحل، خاطر نشان کرد:در صورت اجرای قانون تمام ساختمان ها و برج ها باید خراب شود.

 

 داغ ننگی حمله بی رحمانه عربستان به یمن بر پیشانی ال سعود حک شد

به گزارش هرمز به نقل از  پیارم ، حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشت: کسانی که سروکار با تربیت جامعه دارند مثل روحانیت محترم و معلمان و دبیران و اساتید و مربیان باید اهل تقوا و کلام نرم دیگران را امربه معروف و نهی از منکر کند.
حجت الاسلام روح الله مختاری افزود: شوراها باید مصداق مدیریت مداوم بر امورات خودشان و خارج از حواشی خدمت در شهر ز روستاها داشته باشند.
مختاری با اشاره به هفته سلامت  افزود: بعد از ابلاغ مقام معظم رهبری دولت محترم در حوزه سلامت اقدامات بسیار خوبی انجام دادند، توجه به مناطق محروم و کمک به اقشار کم درامد توجه ، پیشگیری و درمان از کودکی از تلاش همه عزیزان دولت محترم وزارت بهداشت و مسئولین استانی و شهرستانی در این زمینه تشکر می کنیم.
وی  اظهار داشت: دستور خداوند متعال به جامعه اسلامی وحدت است ولی دشمن این را نمی خواهد و ما باید توکلتان به خدا باشد و دست قدرت اللهی با این کشور است، اینها می خواستند، بارها دیدیم که چطور این دشمنان شکست خوردند یک نمونه شکست مفتضاحانه عربستان در یمن را دیدید.

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: ال سعود می خواست انقلاب یمن را سرنگون کند و منصور هادی را برگردانند نتوانستند و برای رسیدن به اهدافشان دست به کشتن زن بچه و ویران کردن زیرساختهای کشور یمن زدند این ها با این کارشان شکست بزرگی خوردند و داغ ننگی بر پیشانی آل سعود ماند و تبعات آن را هم در آینده نزدیک خواهند دید.
وی تاکید کرد: امریکا و اسرائیل کارشان ایجاد دشمنی در جامعه است وحدت باعث وحشت تمام آنها و همنشینانشان است متاسفانه حاکمان سر سپرده ال سعود الت دست آنها هستند.

مختاری افزود: ما دعوت می کنیم از نخبگان تمام کشورهای اسلامی بروند بررسی کنند اگر یک مورد کار انسانی از امریکا و اسرائیل و استکبار دیدید بگوئید که امریکا دشمن نیست، هرچه که بررسی کنید بغیر از تحقیر، ظلم، تجاوز، چپاول و هرجا هم منابع نفتی وجود داشته همه انها را بردند و کشورها را مصرفی به بار آوردند.
مختاری  با اشاره به مذاکرات تاکید کرد: دشمنی امریکا و اسرائیل را نباید فراموش کرد اگر نگاه دشمن کردیم در روابط با او باید حواسمان را جمع کنیم در مذاکرات هم همین طور دشمن دنبال غفلت ماست هیچ تردید و ابهامی در توافق جامع نباید باشد و باید جزئیات هم مردم و نخبگان کشور بدانند تا جامعه با شما همراهی کند.

 

شورای شهر خدمات خود را در مطبوعات و رسانه ها به مردم ارائه دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، امام جمعه کیش با اشاره به روز ملی خلیج فارس گفت: خلیج همیشه فارس، خلیجی است که خاطره رشادت ها، جانبازی ها، ایثار و مبارزات مردم ایران را در خود ثبت کرده است. جوانمردی هایی که در تاریخ ایران و معاصر در مبارزه با استعمارپیرانگلیس رخ داده است.
وی اظهار امیدواری کرد:این روز با ارزش برای همیشه به بهترین شکل در میان ملت فهیم و بزرگ ایران تکریم شده و از حریم این دریای پرعظمت محافظت شود.
خطیب جمعه کیش با اشاره به سالروز آغاز عملیات بیت المقدس در سال 1361 و 8 سال دفاع مقدس یادآور شد: این عملیات یکی از عملیات های سرنوشت ساز در سال های جنگ بود و یاد کسانی را که در این عملیات جان خود را تقدیم کردند و همچنین جانبازان و رزمندگانی که هم اکنون در میان ما هستند را گرامی میداریم.
وی با اشاره به شکست آمریکا در ویتنام و صحرای طبس اظهار داشت: شکست آمریکا در صحرای طبس برای کسانی که این عملیات را طراحی کرده بودند تا از صحرای طبس خود را به تهران رسانده و گروگان های آمریکایی را آزاد کنند و همچنین در یک کودتای داخلی به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه و آسیب جدی وارد کنند شکست سنگینی بود و به لطف خدا در محاصره شن های روان طبس هواپیما و هلی کوپترهای آنان در هم پیچیده شد و آنچنان وحشتی در دل آن ها ایجاد شد که فرار را بر قرار ترجیح دادند بدو ن اینکه ما گلوله ای شلیک کنیم.
علیدادی افزود: خداوند وعده داده است که اگر اهل ایمان و تقوی باشید در لحظات سخت ما از شما دفاع خواهیم کرد.
وی اختلاف میان رئیس جمهور آمریکا و مجلس را یک دعوای زرگری خواند و ادامه داد: این روزها در مذاکرات هسته ای چهره دشمن و نامردی آنان به وضوح آشکار شد و آنچه در بیانیه های آنان نشان از اختلاف مجلس و رئیس جمهور آمریکا دارد جنگ زرگری است که دشمن به راه انداخته است. ما دانیم که هردو با هم و همراهند.
نماینده ولی فقیه تاکید کرد: در سالی که سال دولت وملت است با همراهی و همدلی در خدمت نظام جمهوری اسلامی و تابع فرامین رهبر معظم انقلاب پوزه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا را به خاک خواهیم مالید.
وی با محکوم کردن عملیات نظامی آل سعود در یمن تصریح کرد: بی تردید جنگ های نیابتی آل سعود در منطقه به ضرر خودشان خواهد بود و ریختن بمب بر سر مردم بی گناه برای کسانی که خود را خادم الحرمین معرفی می کنند آیا پذیرفته است؟
امام جمعه کیش با بیان اینکه آل سعود همان کاری را می کند که اسرائیل با مردم مسلمان می کند گفت: آیا دفاع از حرم مقدس کعبه و حرم پیامبر گرامی اسلام (ص) اقتضا می کند که با هواپیما بر سر مردم بی دفاع و مظلوم بمب بریزیم و آن ها را قتل عام کنیم؟
وی در بخشی از خطبه های نماز جمعه کیش با بیان اینکه شاهدان و ناظران بسیاری هستند که در روز رستاخیز بر اعمال انسان شهادت می دهند افزود: نقطه اشتراک تمامی کسانی که با وجود آیات و روایات و حضور رسولان و انزال کتب آسمانی معاد را تکذیب می کنند تجاوز به حقوق دیگران و طغیان، ارتکاب گناه و به سخره گرفتن آیات و روایات دینی است.
حجت الاسلام علیدادی دلایل انکار قیامت از سوی افراد را خاموش کردن اعتراضات درونی و ایستادگی در برابر وجدان اخلاقی و توجیه اعمال در برابرافکار عمومی واعتراضات به حق مردم خواند.
نماز جمعه این هفته جزیره کیش با حضور مردم مومن و خداجوی کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

آل سعود پیاده نظام جبهه استکبار بر علیه مردم یمن است

 

به گزارش هرمز به نقل از پارسیان خبر، حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه شهرستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  ضمن محکوم کردن تجاوز کورکورانه آل سعود به مردم مظلوم یمن گفت: آل سعود به خیال خام خود تصور می‌کرد ظرف چند روز محدود می‌تواند ملتی که اراده کرده آزاد زندگی کند را شکست دهد و نظام دیکتاتوری حاکم کند اما مردم یمن نشان دادند ملتی مقاوم و صبور هستند و انقلابی که با اهداء خون هزاران نفر در طول سال‌ها به دست آورده‌اند را به خوبی حفظ خواهند کرد.

امام جمعه پارسیان اظهار کرد: آل سعود با به راه انداختن ائتلافی دروغین که بیشتر متکی بر حمایت‌های آمریکا، اسرائیل و چند کشور معدود مرتجع عربی بود نقاب از چهره واقعی خود کنار زد و امروز جهان اسلام ماهیت این رژیم فاشیستی را به خوبی درک کردند.

میرزایی حرکت مردم یمن در سرنگونی دولت منصور هادی را جریانی استقلال طلبانه خواند و تصریح کرد: تاریخ نشان داده اگر ملتی پای انقلاب و آرمان‌های خود مقاومت کنند هیچ قدرتی نمی‌تواند با آنان مقابله کند و ما این حقیقت را در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی و جنگ تحمیلی ۸ ساله مشاهده کردیم.

امام جمعه پارسیان ۲۷ روز مقاومت مردم مظلوم یمن در مقابل استکبار و دیکتاتورهای منطقه را استقامتی ستودنی دانست و خاطر نشان کرد: مقاومت بیست و هفت روزه ملت مظلوم یمن یکبار دیگر راهبرد پیروزی خون بر شمشیر و غلبه اراده یک ملت متحد و منسجم بر طوفان‌های ساختگی را به اثبات رساند.

 

انعکاس دغدغه مردم توسط نمایندگان مجلس قابل تقدیر است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حسین حمودی، خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان در خطبه های نماز جمعه این هفته پارسیان ضمن تقدیر از نمایندگان استان مبنی بر انعکاس دغدغه های مردم شهرستان گفت: مسئولیت یک نماینده انعکاس مشکلات موکلین خود در حوزه استحفاضیه است و ما نطق پیش از دستور نماینده غرب استان را به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود: مردم باید خواسته‌های قانونی خود را به نماینده برسانند و از نماینده این انتظار می‌رود برای عملیاتی کردن خواسته‌های به حق مردم تلاش کند.

حمودی اظهار کرد: نماینده از مردم رأی اعتماد گرفته پس باید بتواند سخن آنان را به مسئولین برساند و در این راستا هیچکس نباید خود را جدای از جماعت بداند.

خطیب نماز جمعه شهر پارسیان تصریح کرد: همه ما امت واحده هستیم و اینکه گروهی ساز مخالفت با گروهی دیگر بزند بر خلاف مصلحت جامعه و امت اسلامی است.

حمودی با اشاره به سنت الهی در خصوص حق و باطل گفت: حق و باطل از ابتدای خلقت انسان بوده و روزی حق و روز دیگر باطل بر اریکه قدرت سوار شده است اما وعده الهی پیروزی حق بوده و این سنت الهی حتماً محقق خواهد شد.

خطیب نماز جمعه پارسیان تصریح کرد: یأس و ناامیدی که امروز در جامعه اسلامی و فرزندان اسلام بوجود آمده باید به روحیه امید تبدیل شود و اگر جامعه دچار نا امیدی شود فاتحه آن جامعه باید خوانده شود.

راهی برای نجات آل سعود نیست

به گزارش هرمز به نقل از مروارید نیوز “‌آیت الله رکنی امام جمعه بندرلنگه با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنی ای( دام ظله العالی) در جمع فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش گفت : این فرمایشات دارای 5 محور اصلی بود ، تدبیر امام راحل ره در عدم انحلال ارتش در آغاز انقلاب و حمایت از ارتش و تعیین روزی به نام ارتش ، بیان برخی خصوصیات ارتش جمهوری اسلامی ایران که باید حفظ شود، دستور بررسی به نیروهای کشور به حفظ و پیشبرد توان نظامی کشور در برابر یاوه گوئی دشمنان که یکی از مهترین بیانات حضرت آقا در این دیدار بود که توجه بسیاری را در داخل و خارج به خود جلب کرد.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به جنگ تمام عیار 27 روزه سعودیها اظهار کرد: مردم مظلوم یمن اگر چه خسارات زیادی به مردم عادی تحمیل شد تا جائیکه حدود هزار نفر شهید 3487 زخمی که 150 نفر از شهداء کودکان مظلوم می باشند و شکست مفتضحانه رژیم آل سعود در پی خواهد داشت و آنها خسارت خواهند دید و ضرر خواهند کرد و پیروز نخواهند شد.

وی تصریح کرد: همانطوری که صهیونیستها در لبان و غزه پیروز نشدند با اینکه توان نظامی آنها بیشتر بود سرانجام ان پوزه آنها به خاک مالیده خواهد شد گر چه طبیعت آمریکا و استکبار و شورای امنیت این است که همیشه طرف ظالم میگیرند نه مظلوم ولی راهی برای نجات آل سعود نیست زیرا در این جنگ به هیچ یک از اهدافشان نرسید و رئیس جمهور منحوس برگشت و نه نیرو های انقلابی از بین رفتند.
رکنی با اشاره به مذاکرات نمایندگان ملت با 1+5  خاطر نشان کرد :مذاکره کننده گان مواظب ترفندهای دشمن باشند و ذره ای از حقوق ملت کوتاه نیایند و در مقابل زیاد خواهی دشمن باشند زیرا امید ما توکل ما بخدا است ، نه از تهدیدات آمریکا می ترسیم و نه به روسها و چینی ها دل بسته ایم.

حرکت نامناسب در فرودگاه جده محکوم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  لوار ، سید امیر قتالی خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بندر خمیر در جمع نمازگزاران به جایگاه و اهمیت احسان و نیکوکاری در دین مبین اسلام و رعایت نمودن حق الله و حق الناس با بیان احادیثی از بزرگان مطالبی را ارائه نمود.

خطیب نماز جمعه با اشاره به موضوعات روز جامعه و شهرستان بندر خمیر گفت: از وضعیت جاده سه کیلو متری شرکت سیمان (جاده خروجی بندر خمیر به سمت بندر لنگه) از مسئولین گله داریم ، که حدود ۱۴۰ نفر کشته داده است و با پی گیری ها مستمر تا کنون هیچگونه نتیجه مثبتی در این زمینه حاصل نشده است.

سید امیر قتالی در ادامه خطبه ها از مسئولین راهنمایی و رانندگی شهرستان خواستند که با مردم بیشتر مدارا کنند و بجای جریمه ، به راهنمایی و ارشاد بیشتری بپردازند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به حرکت نامناسب در فرودگاه جده ، اظهار داشت: عده ای به نژاد پرستی روی آوردند و موضوع را به تضاد عرب و عجم پیوند زدند و شروع به توهین به اعراب و ساختن طنز و جوکهایی در این زمینه شدند و در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند که بسیار ناپسند می باشد.

در پایان خطبه ها از سپاه پاسداران شهرستان بندر خمیر تقدیر و تشکر بعمل آورد که با اجرای برنامه های فرهنگی در خصوص نماز ، وحدت بین مذاهب را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند