منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
شناسه خبر: 255284
گروه :خبر
13940601000463_PhotoA

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی ‌که فرهنگیان با آن روبه‌رو هستند، به دلیل مسائل هسته‌ای بود که با برطرف شدن آن به زودی شاهد برطرف شدن مشکلات فرهنگیان نیز خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ‌علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان قم که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به رتبه خوب دانش‌آموزان قمی در کنکور سال‌های اخیر‌ اظهار کرد: این رتبه‌ها نشان از ارتقای کیفیت آموزش در استان قم دارد و این مسئله برای اهالی استان قم مایه مباهات است.

وی با تأکید بر اینکه تجلیل از پژوهشگران کار بسیار ارزشمندی است، تصریح کرد: در کل کشور در بخش‌های خصوصی، دولتی و در حوزه صنعت و فناوری و دیگر حوزه‌ها سهم پژوهش بالا نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه پژوهش و فناوری باید دقیق‌تر مشخص شود، مطرح کرد: در اسناد بالادستی آموزش و پرورش باید به بحث پژوهش در کنار آموزش، بیش از پیش توجه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات‌ سال‌های اخیر فرهنگیان‌ بیان کرد: این بحران‌آفرینی که آل‌سعود در بحث نفت ایجاد کرده ‌در همه مسائل نقش مؤثری داشت ‌و روشی را اتخاذ کرده‌اند که‌ هم به خود لطمه زدند و هم دیگر کشورهای صاحب انرژی را با چالش روبه‌رو کردند.‌

لاریجانی با بیان اینکه بازنشستگان از حقوق معوق خود‌ گلایه‌مند هستند، گفت: این تنگناها به‌دلیل مسائل هسته‌ای به‌وجود آمده بود، ولی اکنون با برطرف شدن این مسائل به زودی مشکلات برطرف می‌شود و امیدواریم شاهد بالا رفتن سطح کرامت فرهنگیان در کشور باشیم.

‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع پژوهش در تمام کشورهای جهان بیان کرد: پژوهش با خود تحول می‌آورد که در این زمینه می‌توان به تحولاتی که با ورود صنعت چاپ به وجود آورد اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه با ورود صنعت چاپ تحول شگرفی در سطح آموزش و پژوهش و سبک اجتماعی ایجاد کرد، یادآور شد: ورود اتومبیل نیز به سطح جامعه موجب شد که با گسترش ارتباطات روبه‌رو شویم که همه این مسائل به تکنولوژی ارتباط مستقیم دارد.

لاریجانی با تاکید براینکه مدل‌های گوناگونی در برنامه توسعه پژوهش ذکر شده است تصریح کرد: در برنامه توسعه سهم سه درصدی در نظر گرفته شده است ولی در عمل شاهد چنین مسئله‌ای نیستیم.

وی با اشاره به تحولاتی که تکنولوژی ایجاد کرده است گفت: شرایط جدیدی در نوع ارتباطات ایجاد شده و امروز شاهد آن هستیم که فرهنگ و ارتباطات اجتماعی متاثر از فضای سایبری شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم نوع تجارت‌ها با تغییر جدی مواجه شده است مطرح کرد: با توجه به گستره نوع ارتباطات در فضای سایبری تجارت نیز به این سمت و سو رفته و تجاری که نتوانستند خود را با عصر تکنولوژی امروز همراه سازند موفق نمی‌شوند در فضای کسب و کار به فعالیت منفعت‌آمیزی برسند.

وی ادامه داد: جای بحث دارد در نوع ارتباطات امروزی به دنبال چه هستیم و آیا قصد داریم که این مسئله را دنبال کنیم یا خیر؟ که جواب آن به صورت مسلم مثبت است ولی باید ببینیم در این نوع ارتباطات،‌ همراه با گستره تکنولوژی با سرعت حرکت می‌کنیم یا حرکتمان را می‌خواهیم آهسته ادامه بدهیم؟ اگر حرکتمان را آهسته ادامه بدهیم با عقب افتادگی همراه می‌شویم و جبران این عقب افتادگی‌ها مشکل است.

لاریجانی بر ضرورت حرکت با سرعت در زمینه بهره‌بردن از تکنولوژی تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از تکنولوژی موجب شده است که کشورها بر همین اساس طبقه‌بندی شوند و با این طبقه‌بندی به وجود آمده شکاف بین طبقات ایجاد شده است و این طبقه‌بندی شرایط را برای طبقه بندی انسان‌ها به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه کشورها اگر باسرعت به دنبال تکنولوژی حرکت نکنند تجار هم نمی‌توانند در این حوزه برگ برنده‌ای داشته باشند بیان کرد: در حوزه سایبری تمام کارها با سرعت بیشتری مواجه شده که این سرعت در آموزش و پرورش هم وارد شده است.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: با ورود تکنولوژی به آموزش و پرورش، شمار مدارس کاهش یافته و کیفیت آموزش نیز بالاتر می‌رود.

وی با اشاره به اینکه پژوهش در ایجاد آمادگی برای پیشرفت تکنولوژی ایفای نقش می‌کند، اظهار کرد: کشورهایی در این زمینه پیشرو هستند که به استقبال تکنولوژی رفتند.

لاریجانی مطرح کرد: کشورهایی که در زمینه آموزش به استقبال توسعه رفتند، علاوه بر توسعه کیفی مدارس توانستند از نظر کمیت نیز شمار مدارس را کاهش دهند.

وی بیان کرد: با اجرای توسعه در آموزش،‌ ارتباط میان معلم و دانش‌آموز به صورت مجدد تعریف می‌شود و هزینه‌های آموزشی نیز کاهش می‌یابد و همه بارها روی دوش کلاس درس نیست.

رئیس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه تکنولوژی در حوزه رسانه‌ها و نوع ارتباطات نیز نقش گسترده‌‌ای را ایفا کرده است،‌ عنوان کرد: ارتباط یک طرفه از بین رفته و همه مردم خود یک رسانه هستند به همین دلیل هر اتفاقی که در سطح جهان رخ بدهد تصاویر آن با موبایل‌ها پخش می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است