منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
شناسه خبر: 346063
گروه :خبر
untitle_Fotor_Collage
 

گزارش هرمز از وضعیت پرحاشیه ترین شرکت ایران؛

آلومینیومی ها همچنان اندرخم کوچه بی تدبیری

بیش از شش ماه از تجمعات و اعتراضات کارگری، پرسنل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزآل می گذرد و هر روز بر حاشیه های این شرکت افزوده می شود، ظاهرا خریدار این شرکت قصد مصالحه ندارد وموجب ایجاد موج جدیدی از اعتراضات در این شرکت می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بیش از شش ماه از شکل گیری اولین تجمعات و اعتراضات کارگری، پرسنل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزآل می گذرد و هر روز بر حاشیه های این شرکت افزوده می شود و ظاهرا خریدار این شرکت قصد مصالحه ندارد و هر روز با تصمیمات خام خود موجب ایجاد موج جدیدی از اعتراضات در این شرکت می گردد.

از آخرین وضعیت این شرکت باید به نامه روز سه شنبه مورخ19 مرداد ماه خریدار (محمد علیمحمدی) به مدیر عامل این مجموعه(محمد نصوری) اشاره کرد که در آن به صراحت دستور بر حذف آیتم هایی از لیست حقوق کارگران داده شده و بدین ترتیب حدود یک،سوم حقوق کارگران کاهش می یابد و همین امر موجب آشفته شدن جو شرکت گردید و کارگران مجدد دست به اعتراض گسترده زدند.

اعتراض روز چهارشنبه 20 مرداد ماه این کارگران با اعتراضات قبلی بسیار متفاوت بود و اینبار کارگران عصبانی که تعدادشان حدود دوهزار نفر ذکر شده به سمت دفتر مدیرعامل این شرکت است شتافتند اما قبل از رسیدن آنها آقای مدیر عامل از شرکت گریخت و دست کارگران به او نرسید.

در پی این اقدام و گریختن مدیرعامل این شرکت، کارگران اقدام به تشکیل شورایی دادند و کنترل مجموعه را به طور کامل در دست گرفتند و از ورود عوامل و منتصبین خریدار شرکت (محمد علیمحمدی) به درون شرکت به جد جلوگیری نموده اند.

در آخرین وضعیت، شرکت پرحاشیه آلومینوم هنوز به شرایط عادی بازنگشته و کارگران کنترل کامل این شرکت را در دست دارند و از خروج شمش های آلومینیوم به خارج از شرکت و همچنین ورود مدیرعامل و تمامی افرادی که منتصب و هم پای وی هستند جلوگیری می شود.

طبق اطلاعات کسب شده، کارگران این شرکت در حال مشارکت برای جمع کردن مبلغی هستند تا تعدادی از نمایندگان کارگری را به تهران بفرستند تا پیگیر حقوق تضییع شده خود باشند؛ گفتنی است این کار بنا به دعوت احمد مرادی نماینده مردم مرکز هرمزگان در مجلس شورای اسلامی می باشد و کارگران قرار است درصورت به نتیجه نرسیدن دست به اعتراض مقابل مجلس شورای اسلامی بزنند تا شاید فریاد حق خواهیشان به گوش مسئولین برسد.

لازم به ذکر است این کارگران زحمتکش به صورت یکپارچه اعلام نموده اند که اینبار از خواسته های خود کوتاه نخواهند آمد و دیگر به حرف مسئولین استانی توجهی نمی کنند زیرا در این مدت جز وعده های پوج چیزی نصیبشان نشده است و دیگر حنای وعده های توخالی خریدار شرکت برایشان رنگی ندارد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است