منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸
شناسه خبر: 191737
گروه :خبر

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وارد مرحله بسیار حساسی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وارد مرحله بسیار حساسی شده است.

آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری ترند در خصوص روند مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: اکنون که وارد ماه ژوئن شده‌ایم، وارد مرحله فوق حساس مذاکرات شده‌ایم. وندی شرمن معاون وزیر خارجه همراه با بعضی اعضای تیم مذاکره کننده به وین رفته‌اند تا به امید خدا قبل از مهلت مقرر، یعنی پایان ژوئن، کار تدوین توافق نهایی و ضمائم مربوطه تکمیل شود.

ایر در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه اجازه بازدید از تاسیسات نظامی و مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ایران داده نمی شود، گفت: موضع آمریکا این است که مذاکرات صرفا داخل اتاق مذاکرات انجام شود و نه در رسانه‌ها. اما بطور کلی اصل راستی‌آزمایی در توافق نهایی حیاتی است و امیدواریم که سازوکاری در این زمینه پیدا شود که از سوی تمام طرف‌ها مورد پذیرش قرار گیرد.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره مسائل حل نشده میان ایران و شش قدرت جهانی تصریح کرد: من درباره جزئیات مسائل مهم باقی مانده اظهار نظر نمی کنم. اما بر کسی پوشیده نیست که حل موضوعاتی مانند زمان بندی لغو تحریم ها، شفافیت و دسترسی در جهت راستی آزمایی برای رسیدن به توافق نهایی ضروری محسوب می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان تمدید مذاکرات هسته‌ای گفت: به هیچ وجه ما در فکر تمدید زمان تعیین شده برای رسیدن به توافق با ایران نیستیم. ما روی سی‌ام ژوئن به عنوان آخرین مهلت تمرکز کرده‌ایم و اگر با جدیت و حسن نیت کار کنیم، می‌توانیم قبل از آن به توافق برسیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی