منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: 298476
گروه :خبر
691169
 

در حاشیه یک توئیت تامل برانگیز مطرح می شود/

آقای هاشمی! دشمن از همین موشک‌ها ترسیده است

اگر توانمندی نظامی ایران نبود، آیا می‌توانستیم مانع از تجاوز دشمنان در دو دهه اخیرشویم؟! و اگر صنایع موشکی را همچون صنایع هسته‌ای این‌گونه به گوشه انزوا و نابودی بیندازیم، آیا تضمینی برای در امان بودن ناموس و میهنمان از چنگال دشمنان وجود دارد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها»؛ این ادعای آقای هاشمی رفسنجانی است که اخیرا منتشر شده و واکنش‌هایی را به دنبال داشته است. شاید در نگاه نخست چنین سخنی عادی و بر‌دل‌نشین باشد؛ اما اندکی تامل در واقعیت این سخن و لوازم پیدا و پنهان آن، می‌تواند هر علاقه‌مند ایران اسلامی و حتی دلسوزان تمامیت ارضی ایران را به واکنش وادارد.
این سخن خواسته یا ناخواسته این دیدگاه موهوم را دامن می‌زند که تقویت توانمندی‌های نظامی اولویت ندارد و از آن جمله است تقویت و پیشرفت توانایی‌های چشمگیر موشکی ایران. به عبارتی سپاه پاسداران باید فتیله تقویت و بهینه‌سازی موشک‌های غرورآفرین خود را پایین بکشد و در صورت نیاز، از خیر آزمایش‌های موشکی هم بگذرد؛ همان آزمایش‌هایی که رعشه بر اندام دشمنان انداخته و از قضا توانسته است به خوبی نقش بازدارندگی و رعب‌افکنی خود را ایفا کند.
جای تاسف است از یک سو دشمنان قسم خورده می‌کوشند توسعه صنایع موشکی ایران را غیرضروری جلوه دهند و با اقسام شانتاژهای قولی و فعلی مانع از استمرار روند رو به رشد پیشرفت‌های موشکی ایران شوند و از سوی دیگر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهارنظرهایی این‌چنین، خواسته یا ناخواسته بر خواست‌های آنان مهر تایید می‌زند.
ادعای آقای هاشمی در حالی است که از قضا همان قدرت‌های بزرگ تسلیحاتی و همان دولت‌هایی که دم از ضرورت گفت و گو می‌زنند، بیشترین بودجه‌های خود را صرف توسعه صنایع نظامی و موشکی خود کرده و می‌کنند.
وانگهی مگر در همان دوران به اصطلاح گفتگوی تمدن‌ها و علیرغم آن‌همه کرنش در برابر غرب نبود که آمریکائیان، ایران را در لیست محور شرارت قرار دادند و بی‌شرمانه‌ترین اهانت‌ها را به ملتمان روا داشتند؟!
شاید بیجا نباشد اگر از جناب هاشمی درخواست شود تا به جای اظهار سخنان کلی و مبهمی چون سخن فوق‌الذکر، به طور مشخص اعلام کند اگر توانمندی نظامی ایران و به طور ویژه قدرت موشکی کم‌نظیر جمهوری اسلامی نبود، آیا می‌توانستیم مانع از تجاوز دشمنان در دو دهه اخیرشویم؟! و اگر صنایع موشکی را همچون صنایع هسته‌ای این‌گونه به گوشه انزوا و نابودی بیندازیم، آیا تضمینی برای در امان بودن ناموس و میهنمان از چنگال دشمنان وجود دارد؟ همان دشمنانی که نشان داده‌اند در عرصه ظلم و جنایت بی‌نظیرند و از ارتکاب فجیع‌ترین جنایت‌ها و حتی حمله اتمی هم هیچ ابایی ندارند!
آقایان! دستاوردهای هسته‌ای که… افسوس! لطفا از اظهارنظر نسنجیده درباره موشک و دستاوردهای موشکی پرهیز کنید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان