منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
شناسه خبر: 301534
گروه :خبر
700345

معاون وزیر امور خارجه در حالی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مدعی شد که پیش از این قرار نبود با برجام، تمام تحریم ها برداشته شوند که خود قبل‌ترها گفته بود با برجام همه تحریم ها در روز توافق برداشته خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، عباس عراقچی شب گذشته در حالی در گفتگو ویژه خبری شبکه ۲ مدعی شد که در توافق برجام قرار براین بود که تنها تحریم های هسته ای برداشته شوند که خود پیش از این و در تاریخ ۱۳ تیر ماه ۹۴ و در برنامه «نگاه یک»گفته بود همه تحریم ها در روز اجرای توافق برداشته می شوند:  «در روز توافق تمامی تحریم‌های اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا، آمریکا و شورای امنیت یکجا لغو و متوقف می‌شود و همزمان نیز اقدامات ما انجام می‌گیرد که البته همزمانی اقدامات ما و آنها مشکلی است که باید به گونه‌ای رفع شود»(+).

 

از روز اول گفتیم تحریم‌های اولیه و غیر هسته‌ای سر جای خود می‌ماند
معاون وزیر امور خارجه شب شنبه و در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: با بیان اینکه برخی از تحریم‌ها هنوز باقی مانده که ربطی به برجام و هسته‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: ما از روز اول گفتیم که تحریم‌های اولیه آمریکا و تحریم‌های غیر مرتبط با هسته‌ای سر جای خود می‌ماند.
عباس عراقچی همچنین در این گفتگوی خبری افزود: یک سری از تحریم‌ها تا کامل برداشته شود به لحاظ فنی و تکنیکی نیازمند زمان است برخی هم به دلیل عدم همراهی آمریکا و برخی هم بدعهدی طرف مقابل و از طرفی عدم اعتماد بانک‌ها، اما هیچ کدام از اینها نقض برجام نیست. در ایجاد اعتماد لازم آمریکا‌یی‌ها همراهی نمی‌کنند(+).

 

تناقض گفتار معاون محترم وزیر امور خارجه در مقابل چشم میلیون ایرانی ما را تنها به یاد این ضرب المثل معروف می اندازد که «دروغگو حافظه ندارد».

 

جناب معاون وزیر! ما دوست نداریم به شما بگوییم دروغگو. چون ممکن است در اثر گذر زمان به خاطر مبارکتان گرد و خاکی نشسته باشد و اظهارات گذشته تان را فرموش کرده باشید اما تنها انتظار ما این است که بدعهدی های آمریکا را با عزت و غیرت ایرانی پاسخ دهید نه با ایمیل های دوستانه!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است