منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴
شناسه خبر: 235598
گروه :خبر
13940808000191_PhotoA
 

واکنش کارشناس مسائل منطقه به اظهارات ظریف:

آقای ظریف!مراقب باشید برگ های برنده مقاومت در سوریه را نسوزانید

کارشناس مسائل منطقه درباره اظهارات ظریف مبنی بر تعدیل بیانیه نشست وین از سوی ایران گفت: چرا باید در نشستی شرکت کنیم که مجبور به تعدیل مواضع دیگران و خودمان شویم؟زیرا این بدان معناست که ما هم، تن به عدول از بخشی از مواضع داده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اظهارات محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در پایان نشست وین 2 درباره سوریه که جمع بندی این نشست را برای خبرنگاران تشریح کرده‌ بود، نکاتی را یادآور شد که از نظر خوانندگان می‌گذرد.

وی با بیان اینکه آقای ظریف گفته‌اند که بیانیه وین درباره سوریه با پافشاری ما «تعدیل» شد، این سوال را مطرح کرد که اصولاً چرا باید در نشستی شرکت کنیم که مجبور به تعدیل مواضع دیگران و خودمان شویم؟ تعدیل بیانیه در عین حال به معنای آن است که ما هم تن به عدول از بخشی از مواضع داده‌ایم. این در حالی است که در سیاست‌های اعلامی نظام، هیچ مجوزی برای معامله درباره سوریه وجود ندارد.

این کارشناس مسائل منطقه با ذکر این نکته که در حالی است که رسانه‌های غربی القا می‌کردند ایران در دفاع از سوریه تنهاست اما با جانفشانی رزمندگان مقاومت، کشورهایی مثل روسیه و چین که دارای حق وتو در سازمان ملل هستند به جبهه ایران پیوستند، یادآور شد: اکنون که با پایمردی ایران، حزب الله، ارتش و نیروهای مردمی سوریه، تروریست‌ها و حامیان آنها زمینگیر شده‌اند، وادادگی و انفعال در عرصه دیپلماتیک موجب خواهد شد تا تمام برگ‌های برنده جبهه مقاومت بسوزد.

وی افزود: موضوع سوریه، بحث هسته‌ای نیست که آقایان بخواهند با عجله و طی 100 روز توافقنامه امضا کنند و همه برگ‌های برنده ایران و جبهه مقاومت را بسوزانند. خانواده شهدایی که در سوریه عروج کرده‌اند به دفاع شهیدانشان از حرم افتخار می‌کنند و کسی نباید و نمی‌تواند خون این شهدا را قربانی اهمال و انفعال دیپلماتیک کند.

این کارشناس مسائل دیپلماتیک یادآور شد: در فاجعه منا آقای ظریف و وزارت امور خارجه انفعالی‌ترین مواضع را اتخاذ کردند و اگر نبود مواضع قاطع رهبر انقلاب، روی عربستان بیش از این به ما باز می‌شد.

وی با بیان اینکه نتیجه «بستن با کدخدا» را در فاجعه منا دیدیم و ملاحظه کردیم که آمریکا به جای ایران، کشته شدن حاجیان را به سعودی‌ها تسلیت گفت و حتی حاضر نشد یک تسلیت خشک و خالی به ایران بگوید، گفت: مردم ایران حاضر نیستند در مواجهه با داعش و سایر تروریست‌های وابسته به اسرائیل و آل سعود کوتاه بیایند. هر گونه عدول از مواضع در مسئله سوریه، به منزله در معرض خطر قرار دادن امنیت کشور و ملت ایران است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است