منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
شناسه خبر: 283344
گروه :خبر
image647337
 

او فرموده بود "بلای واقعی ما بعدِ برجام است"

آقای روحانی آدرس را اشتباه نروید؛ نقطه فساد زیر دست‌تان است

چرا باید شبکه ای در دولت با خارج از کشور ارتباط پیدا کند و در حال فروش یا به عبارتی غارت کردن اموال بیت المال باشد؟ سیروس ناصری دلال نفتی بزرگ که به اتهام رانت 500 هزار دلاری از کشور فرار کرد اکنون در شرکت « آشوکا کیش» در فرمانیه چه می‌کند؟!

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، روز گذشته دانشکده رسانه فارس میزبان برگزاری نشست خبری «گزارش یک فاجعه» بود که به موضوع بررسی و افشای اسناد و ابعاد سازمان فساد در گلوگاه‌های اقتصادی کشور پرداخت. حقایق مطرح شده در این نشست به قدری تاسف برانگیز و مشمئز کننده بود که قلم از نوشتن آن در عین وضوح و قطعیت موضوع عاجز و ناتوان است.

 اما بگذارید این قصه غم انگیز را از «برجام» آغاز کنیم آنجا که دولت محترم همه چیز این ملت حتی آب خوردنشان!! را وابسته به برجام کرد که اگر این قرارداد امضا شود و به قول معروف ما با غربی‌ها کنار بیایم ایران گلستان می‌شود. سخن فرسایی از رفع تحریم ها بود و ارقام میلیاردی و نجومی که قرار بود از حساب‌های بلوکه شده ما نزد غربی‌ها به کشورمان برگردانده شود. چه تیترهای جنجالی و پر سرو صدایی اندر فواید برجام زده نشد و چه تحلیل‌هایی در منفعت این قرارداد برای کشور ما نوشته نشد که نگاه بر آنها آب را هم از دهان جاری می‌کرد و در این بین مخالفان توافق ذلت بار برجام متهم به کج فهمی و مخالف پیشرفت کشور و رفاه مردم قلمداد شدند.

دعوای رسانه‌ها و خبرگزاری ها و شخصیت ها و مسئولان در مورد برجام و ماده و بند و قانون آن بود که راهنمای انقلاب که با چشم بر هم زدنی آنچه ما از «آیینه» برجام ندیده بودیم در «خشت خام»ش دید به تعبیری فرمود: «بلای واقعی ما بعدِ برجام است

شاید برای خیلی‌ها حتی آنان که کارشناس و خبره مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی روابط بین الملل می‌خوانندشان، در لحظه، هضم این گفتار اندکی سخت و سنگین آمد؛ اما امروز که ابعاد وسیع و وسیع تر آنچه بعد از برجام بر سر ما آمده، روشن تر می‌شود تازه به کنه این جمله دست می‌یابیم که «به نظر من «مسئله‌ «بعد از برجام» از «مسئله‌ی برجام» مهم‌تر است»(1)

متاسفانه دولت ما بعد برجام خواست ما را متمدن کند به شکل غربی‌ها! و پیشرفته اقتصادی کند اما باز هم به شکل غربی‌ها!

قفل فراموشی بر هر چه توان و تولید داخلی بود زدیم و با دبدبه و کبکبه راهی دیار فرنگ شدیم (فرانسه و ایتالیا) و درهای تمدن و شکوفایی اقتصاد غرب را با خرید ایرباس!! برای خود گشودیم.

اما ایکاش ماجرا به همین جا ختم می‌شد. خبرهای جدیدی در این نشست از اظهارات زاکانی شنیده شد که نشان می‌داد ریاست محترم دولت که چند روزی است در هر کوی و برزن سخن از نقطه‌ای در درون کشور می‌کند که منبع فساد و رانت و تبهکاری و فشار است خود در جلساتی حضور می‌یابد که معاملاتی مشکوک و سوال برانگیز انجام می‌شود و طرف‌های معامله پرونده‌ای دارند در فساد مالی مثال مثنوی هفتاد مَن!!!

دیگر اینجا صحبت از «ب.ز» و «عین .قاف» نیست. صحبت از «علی ترقی جاه» و «عباس یزدان پناه یزدی» و دانه درشت قدیمی‌شان «مهدی هاشمی» است. شاید بگویید ماجرای پرونده فساد مالی این افراد در کرسنت و هزار جای دیگر مربوط به دولت امروز نیست. قضیه برای سال 80 تا 83 است؛ درست اما باید گفت آن حزبی که امروز داعیه لیست دادن در کشور آن هم در آستانه انتخابات است و البته آقای شخص رئیس جمهور هم در این قضیه اهتمام کمال و تمام را دارد، از «علی ترقی خواه» پول گرفته و اسناد آن موجود است و بدون شک آقای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت باید در این زمینه پاسخگو باشد؟!

ریاست محترم جمهور که در سخنرانی خود صحبت از نقطه فساد در کشور می‌کنند بلافاصله رسانه‌های بیگانه در آن سوی آب آن نقطه فساد را «سپاه» معرفی می‌کنند، خوبست به این سوالات آن هم به صورت واضح و شفاف در مقابل ملت پاسخگو باشند؟!

چرا باید دلالان وابسته به سرویس‌های جاسوسی غربی در قراردادهای خارجی کشور ما واسطه باشند؟

سیروس ناصری دلال نفتی بزرگ که به اتهام رانت 500 هزار دلاری از کشور فرار کرد اکنون در شرکت « آشوکا کیش» در فرمانیه چه می کند؟!

چرا سیروی ناصری پای ثابت جلسات جذب سرمایه گذاری خارجی که هر دوشنبه در دفتر روحانی برگزاری می شود، است؟!

چرا آقای روحانی برای پیدا کردن فساد به قراردادهای نفتی وزارت نفتش آن هم با حمایت همه جانبه آقای زنگنه نگاه نمی کند؟

 چرا باید شبکه ای در دولت با خارج از کشور ارتباط پیدا کند و در حال فروش و یا به عبارتی غارت کردن اموال بیت المال باشد؟

اینها و هزاران سوال دیگر سوالات بی جواب اما مهمی است که انتظار می‌رود دولت با تدبیر! خود پاسخگو باشد و امید را به ملت ایران باز گرداند.

(1) بیانات مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان