منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: 272066
گروه :خبر
image610063

آقای روحانی در جمع فرمانداران و استانداران گفتند: <<···احراز صلاحیت و فیلتر نامزدها را به مردم و احزاب بسپاریم احراز واقعی از آن ملت ایران است··· همه جای دنیا سیستم نظارتی و فیلتر دارند اما از طریق احزاب··· دلمان می خواهد معتدلین به مجلس بروند .

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، آقای روحانی در جمع فرمانداران و استانداران گفتند: “احراز صلاحیت و فیلتر نامزدها را به مردم و احزاب بسپاریم احراز واقعی از آن ملت ایران است، همه جای دنیا سیستم نظارتی و فیلتر دارند اما از طریق احزاب، دلمان می خواهد معتدلین به مجلس بروند.

13940402000336_PhotoA

سخنرانی آقای روحانی در جمع فرمانداران و استانداران از چند منظر قابل تامل و اشکال است.

1 اظهارات ایشان دارای اشکالات حقوقی است و برخلاف نص قانون اساسی می باشد.

2 موارد مطرح شده از سوی ایشان مغایر با بیانات رهبر انقلاب پیرامون تامین سلامت انتخابات است.

3 سخنان ایشان می‌تواند تامین سلامت انتخابات را دچاره مخاطره نماید.

4 ایشان نشان دادند همچون گذشته برداشت و فهم نادرستی از تاریخ دارند.

5 اظهارات ایشان در دفاع از فتنه‌گران رد صلاحیت شده، افراط گرایانه و بر خلاف مشی ادعایی اعتدال بود.

6 درخواست حضور افراد به اصطلاح معتدل در مجلس، تداعی کننده حضور عناصری وکیل الدوله در خانه ملت است.

7 سخنان ایشان نشان از بازی کردن در بازی جریان نفوذ برای ایجاد تعارض در حاکمیت و دوگانگی در جامعه است.

اصل 99 قانون اساسی نظارت بر انتخابات را بر عهده شورای نگهبان قرار داده است و تضعیف نهادهای قانونی اقدامی غیر قانونی و افراطی است.

رهبر انقلاب در دیدار با دست اندرکاران انتخابات، تمکین همگانی در مقابل قانون و نهادهای قانونی و همچنین پرهیز از بدبین کردن مردم نسبت به انتخابات را از عوامل تامین سلامت انتخابات برشمردند.

در حالی که مطابق قانون قوه مجریه مسؤل اجرای انتخابات و تامین سلامت آن است، اظهارات آقای روحانی عملا با وظایف دولت برای تامین سلامت انتخابات در تعارض است.

در میان تاییدشدگان از سوی هیئت‌های اجرایی وزارت کشور 500 نفر دارای سوابق قضایی، فساد مالی و عضویت در گروهک‌های ضدانقلاب هستند این مهم نشان دهنده عدم رعایت حق الناس از سوی دولت و وجوب نظارت بیشتر است.

و از همه مهم‌تر به نظر می رسد جریان نفوذ با تصمیم‌سازی در صدد برآمده تعارض در حاکمیت و دوگانگی در جامعه را برای تخریب انسجام ملی کلید بزند.

گفتنی است تشدید فشارها و تحریم‌ها خارجی، ایجاد تعارض در حاکمیت و دوگانگی در جامعه، بخش مهمی از راهبرد “مهار جدید” ایران است که با کلید خوردن بخش‌های خارجی، اکنون بخش داخلی آن با تصمیم‌سازی جریان نفوذ در حال فعال شدن است.

 انتهای خبر/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است