منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۳۳
شناسه خبر: 372319
گروه :خبر
%db%8c%d8%b9%d9%82%d9%88%d8%a8-%d8%af%d9%84%d8%af%d8%a7%d8%b1

مدیرجهادکشاورزی پارسیان از سطح زیر کشت 40 هکتار دانه های روغنی کلزار درپارسیان خبر داد وگفت:آبیاری این مزارع 100درصد قطره ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازپارسیان خبر؛یعقوب دلدار مدیرجهادکشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر،از کاشت 40هکتار کلزا در شهرستان پارسیان خبر داد وگفت:کشت کلزا با هدف افزایش تولید و سطح کشت دانه های روغنی و همچنین به منظور تأمین نیاز روغن و افزایش سهم تولیدات داخلی انجام می شود.

 

 

دلدار اظهار کرد: با توجه به بحران آب و خشکسالی و برضرورت مدیریت مصرف، استفاده بهینه ازمنابع آب با اجرای طرح های آب و خاک خصوصا روشهای آبیاری نوین می توان خسارت ناشی از خشکسالی را کاهش داد.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پارسیان با بیان اهمیت کشت کلزا و تامین روغن مورد نیاز کشور گفت: کشت کلزا تناوب بسیار خوبی برای مزارع جو و گندم است که موجب دستیابی به اهداف توسعه پایدار در بخش کشاورزی می شود.

 

وی افزود: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و در حالی که 90 درصد از روغن کشور وارداتی است، باید طوری برنامه ریزی شود که بخشی از روغن مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

 

دلدار سطح زیر کشت کلزا در پارسیان را 40 هکتار دانست وتصریح کرد:برای نخستین بار است که شهرستان پارسیان اقدام به کشت دانه های روغنی می نماید وپیش بینی می شود در فروردین ماه سال آینده، 65 الی 70 تن از این محصول برداشت شود.

 

مدیرجهاد کشاورزی پارسیان با اشاره به ارائه خدمات رایگان به کشاورزان گفت:کشاورزانی که اقدام به کشت کلزا نمایند،بذر و 50 درصد نوار آبیاری به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت وتسهیلات کشت نیز به ازای هرهکتار 2.5 میلیون تومان به این کشاورزان واگذار خواهد شد.

 

وی سطح زیر کشت گندم را نیز 350 هکتار دانست وادامه داد:گندم یک تولید استراتژیک است که پیش بینی می شود 1400 الی 1500 تن گندم از این تولیدات برداشت شود.

دلدار آبیاری سطح زیر کشت گندم وکلزا در شهرستان پارسیان را 100درصد قطره ای دانست وخاطرنشان کرد:برای صرفه جویی بیشتر ودر راستای کم آبی در کشور همه مزارع را به آبیاری قطره ای مجهز نموده ایم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور