منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
شناسه خبر: 235738
گروه :خبر
image
 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان:

آغاز کاشت به لیمو در مزرعه الگویی پارسیان

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز کاشت بهلیمو در ۲۵۰۰ مترمربع از مزرعه الگویی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: بهلیمو مصرف دارویی دارد و یکی از نیازهای کشور محسوب می‌شود.

 

 

وی اضافه کرد: ما با قدم گذاشتن در راه تنوع دادن به محصولات کشاورزی می‌توانیم هم به اقتصاد و تولید کشور کمک کنیم و هم اشتغال پایدار کشاورزان را فراهم کنیم.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: گیاه دارویی بهلیمو مراحل آزمایشی خود را در پارسیان پشت سرگذاشته است و در این مرحله مزرعه الگویی به مساحت دو هزار و پانصد مترمربع در نظر گرفته‌ایم تا این این گیاه کشت و نتیجه آن به عنوان خروجی این کار میدانی در اختیار کشاورزان قرار بگیرد.

 

 

دلدار تصریح کرد: محصول بهلیمو هم هزینه کشت بسیار پایینی دارد و هم به اقتصاد کشاورزان کمک می‌کند لذا می‌توان این نوع محصول را پس از نتیجه گیری در مزرعه الگویی به کشاورزان آموزش داد.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان همچنین گفت: شهرستان پارسیان باید از تک محصولی خارج شود لذا از هر طرح و برنامه‌ای که جهاد کشاورزی را در این زمینه کمک کند استقبال می‌کند و از طرح‌های کشاورزان در این خصوص پس از بررسی و در نظر گرفتن موارد قوت و ضعف استفاده می‌کند.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است