منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
شناسه خبر: 256299
گروه :خبر
1 (1)

چهاردهمین دوره مسابقه های قرآن، حدیث و اذان جزیره کیش شب گذشته با حضور یک هزار شرکت کننده آغاز شد.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، سعید یکه دهقان، مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  از شرکت حدود یک هزار نفر در این دوره از مسابقه ها خبرداد و گفت: در این دوره از مسابقه ها که در روزهای شنبه و یکشنبه 28 و 29 آذر ما برگزار می شود دو گروه سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال شرکت دارند.
وی با اشاره به شرکت بانوان و  آقایان در این دوره از مسابقات افزود: شرکت کنندگان در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ، اذان و ابتهال، با یکدیگر به رقابت می پردازند.
دهقان هدف از برگزاری مسابقه های قرآن را انس با قرآن ، گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه، بهره گیری از فرامین قرآن در زندگی و آشنایی بیشتر با احکام ودستورات دینی دانست و اظهار کرد: فرهنگ قرآنی باید بیش از پیش در میان جامعه به خصوص جوان رشد و تعالی یابد که در این صورت می توان در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان به سادگی ایستاد و مقابله کرد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه ها مفاهیم قران و نهج البلاغه در بخش های آقایان و بانوان تصریح کرد: این مسابقه ها روز یک شنبه بعد از ظهر در هر دو گروه سنی زیر 16 و بالای 16 سال برگزار می شود.
مدیرفرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان با بیان اینکه قبل از شروع مسابقه ها یک دوره کلاس های فشرده رفع اشکال در این معاونت برای شرکت کنندگان برگزار شد، بیان کرد: داوران مسابقه ها از سرزمین اصلی در این دوره شرکت کرده اند و حسین طرقی، علی جزء خراسانی و علی فربین داوری آقایان و بخش بانوان را سه داور زن برعهده دارند.
چهاردهمین دوره مسابقه های قرآن، حدیث و اذان کیش شب گذشته با حضور ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام موسوی مسول امور دارالقران کیش در مرکز همایش های بین المللی کیش در 4سالن آغاز به کار کرد.
مراسم اختتامیه مسابقه ها و اهدا جوایز روز دوشنبه با حضور شرکت کنندگان و مسئولان در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی